• 1
 • 2
 • 3
piątek, 24 styczeń 2020 20:44

List do redakcji

Napisane przez RED

Zmiany tras i rozkładów jazdy miejskich autobusów najwidoczniej nie spotkały się aprobatą mieszkańców Augustowa korzystających z tego środka lokomocji. Otrzymaliśmy skierowany do redakcji list, który publikujemy poniżej zachowując jego oryginalną pisownię.

 

Komu to przeszkadzało?

Wszyscy wiemy, jak teraz kursują nasze podmiejskie autobusy. Chcemy, aby linia autobusowa nr 2 wróciła do starej trasy, którą jeździła, bo chyba osoba ustalająca tę trasę to jeździ swoim samochodem i nie zważa na problemy ludzi.

Chcemy zauważyć, że ta linia, która jeździła przed nowym rokiem była bardzo dobra, bo dużo ludzi jeździło do miasta, inni wsiadali w mieście i jeździli na Chreptowicza, lub pływalnię. Teraz zostało to wyłączone, jakby tam nie było osiedla i dzielnicy Wypusty. Tak zostały stworzone dwie linie autobusowe nr 3 i 5.

Pytamy dla kogo jest ta nowa linia nr 3, gdy tą trasę obsługuje linia nr 4 ?

Jak była tam szkoła podstawowa nr 5, a później gimnazjum, to tylko kursowała linia nr 4 dla uczniów, a ta nowa linia nr 3 to tylko dlatego, że dojeżdża do naszej galerii. Może lepiej by było stworzyć kurs do Ełku lub Suwałk bo więcej tam można kupić niż u nas ? I więcej osób by jeździło niż z dzielnicy “Borki”.

A ta linia nr 5 to od galerii Marion przez Chreptowicza, kościół ( który został prawie wyłączony, jakby tam nie mieszkali ludzie) na pływalnie, ul. 3 Maja, kino, a następny przystanek Mostowa, centrum miasta, zostało wyłączone z tej trasy, a to jest jedna linia, która obsługuje przystanek na Chreptowicza.

Uważamy, że nowe linie, które zostały utworzone jak 3 i 5 powinny kursować do naszej galerii i obsługiwać pozostałe punkty jak np. ulicę Arnikową itp.

Pytamy dlaczego wszystkie linie autobusowe kończą się na Mazurskiej przy Marion, przecież tam nie ma osiedla, ani domów rodzinnych, po co tam tyle autobusów.

Prosimy też zauważyć, że od godziny 18 do 19 z Lipowca nie kursuje żaden autobus.

Z poważaniem

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pasażer wtorek, 28 styczeń 2020 10:13 napisane przez Pasażer

  Mieszkam na ul.Wypusty,ale chcąc dojechać do centrum miasta lub na Lipowiec muszę pokonać drogę na ul.Brzostowskiego albo na Słowackiego.Dlatego mam pytanie,komu służą dwa przystanki na ul.Chreptowicza?Wcześniej kursowały tam autobusy,a w chwili obecnej...brak słów.

 • Link do komentarza Anonimowa osoba niedziela, 26 styczeń 2020 15:10 napisane przez Anonimowa osoba

  Niedawno autobus w ogólnie nie przyjechał na 29 listopada starsza pani czekała z pół godziny później niż powinien być aż w końcu pojechała taksówka bo musiała dotrzeć pod Kaufland

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 25 styczeń 2020 12:50 napisane przez Mieszkaniec

  Przez cały dzień na ul.Chreptowicza-Kościół są dwa kursy na krzyż,nie ma jak i czym dojechać na 7.00 do pracy,a na przystanku po przeciwnej stronie to nie ma żadnego autobusu.Tak samo w weekendy pierwszy autobus jedzie dopiero o 7.00,a są ludzie,którzy muszą dojechać do pracy.Komu służy ta komunikacja miejska?Na pewno nie dla mieszkańców Augustowa,a w szczególności dzielnicy Wypusty.

 • Link do komentarza Maniek sobota, 25 styczeń 2020 10:16 napisane przez Maniek

  Mało tego.Kierowcom brakuje jakiekolwiek ogłady.Nie sprzedają biletów gdy automat jest popsuty albo gdy ktoś nie ma drobnych(wsiadając tam gdzie nie ma automatów na przystankach.Nie jeżdżą punktualnie i po swoich trasach(24.01.20-kurs o godzinie 6.10 przy nadleśnictwie.autobus nr 1)gdy starsza kobieta zapytała dlaczego nie jedzie przez ul. Komunalna to kierowca oburzony zwyzywał starszą kobietę.zenada.pozdrawiam

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
Weterynarz
Drewno opałowe
DrewSot
KA-MIX