• 1
  • 2
  • 3
sobota, 25 styczeń 2020 15:34

Wpadli z przemycanymi papierosami

Napisała
Wpadli z przemycanymi papierosami POSG

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 70 tys. zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej.

 

Nielegalne papierosy ujawnili wczoraj (20.01.2020 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie gminy Płaska podczas kontroli drogowej Mercedesa, którego kierowcą był 38-letni obywatel Polski. Mężczyzna na tylnym siedzeniu oraz w bagażniku kontrolowanego auta w torbach podróżnych przewoził niedozwolone ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Łącznie w samochodzie zabezpieczono 100 tys. sztuk papierosów różnych marek o szacunkowej wartości 70 tys. zł.

Natomiast kilka dni wcześniej (16.01.2020 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe ukryte w butli gazowej kontrolowanego Volkswagena Passata, należącego do 38-letniego obywatela Białorusi. W butli gazowej znajdującej się w bagażniku auta kontrolujący zabezpieczyli blisko 9 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 6 tys. zł.

Obaj mężczyźni otrzymali zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Wobec obywatela Białorusi wszczęto postępowanie administracyjne, które zakończyło się wydaniem decyzji zobowiązującej go do powrotu z półrocznym zakazem wjazdu do Polski oraz cofnięciem wizy. W obu przypadkach papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania do Urzędu Celnego w Suwałkach. Jako dowody w sprawie zatrzymano kontrolowane samochody.

źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.