• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 28 styczeń 2020 15:09

Pożar budynku mieszkalnego w Głębokim Brodzie

Napisała
Pożar budynku mieszkalnego w Głębokim Brodzie sekc. Paweł Tarleci oraz mł. kpt. Henryk Hołdyński

27 stycznia 2020r. o godzinie 11:38 dyżurny SK KP PSP w Sejnach otrzymał zgłoszenie o pożarze kuchni budynku mieszkalnego, murowanego w miejscowości Głęboki Bród.

Wszyscy lokatorzy opuścili mieszkanie, nie było osób poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia działało łącznie 5 zastępów straży pożarnej, z czego 2 zastępy z JRG Sejny oraz 3 zastępy z OSP – OSP Głęboki Bród, OSP Sarnetki oraz OSP Giby. W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej ogniem objęta była kuchnia, korytarz, łazienka oraz schody budynku w zabudowie bliźniaczej. Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu, jednego prądu wody w obronie celem ochrony drugiej części budynku, następnie po opanowaniu pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów budynku połączonych z dogaszaniem. Skontrolowano wszystkie pomieszczenia urządzeniami pomiarowymi w celu wykluczenia zagrożeń z ukrytych ognisk pożaru.

źródło: mł. ogn. Tomasz Leonowicz / KP PSP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.