• 1
 • 2
 • 3
środa, 29 styczeń 2020 10:24

Augustowskie kąpieliska 2020 – konsultacje społeczne

Napisane przez KR

W dniu wczorajszym, tj. 28 stycznia, rozpoczęly się konsultacje społeczne dotyczące wykazu kąpielisk usytuowanych na obszarze gminy Miasto Augustów. Władze miasta optują za funkcjonowaniem tylko jednego kąpieliska, które znajduje się przy Plaży Radiowej Trójki.


Do 17 lutego mieszkańcy mogą formułować stosowne wnioski dotyczące tej sprawy. Można je składać bezpośrednio do Urzędu Miasta lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „KONSULTACJE Kąpieliska”. Z projektem uchwały mieszkańcy mogą zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta.
Sezon wakacyjny to szeroko rozumiana rekreacja, w tym również korzystanie z kąpielisk. W ubiegłym roku w Augustowie przewidywano uruchomienie dwóch takich miejsc - przy plaży Radiowej Trójki oraz przy plaży Bielnik. Niestety nie udało się uruchomić tego drugiego ze względu na spór z mieszkańcem miasta dotyczący prawa własności do pomostu przy plaży Bielnik nad jeziorem Necko. Dlatego właśnie projekt uchwały w bieżącym roku bierze pod uwagę funkcjonowanie tylko kąpieliska przy Plaży Radiowej Trójki.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Augustów czwartek, 30 styczeń 2020 14:24 napisane przez Augustów

  A może warto byłoby pomyśleć o wyczyszczeniu dna w/w plaż! Same zanieczyszczenia (po zimie są zawsze dzięki naszej wspaniałej młodzieży przeważnie) i wodorosty (które chyba nigdy nie były wycięte)!

 • Link do komentarza Annastarapanna21 czwartek, 30 styczeń 2020 10:49 napisane przez Annastarapanna21

  I tak zapełniona ta plaża w sezonie niema gdzie dupki wcisnąć. Jeszcze żeby dla dzieci jakaś rozrywka tam była.... Dno i wodorosty. A plaża na Borkach z placem zabaw stoji i niszczeje.... Na logikę turyści + mieszkańcy z całego miasta? ?? Powodzenia. I tak miasto opustoszało ... Ehh szkoda gadać

 • Link do komentarza Eva Pauzer środa, 29 styczeń 2020 19:20 napisane przez Eva Pauzer

  W takim pienknym turystycznym miescie jak Augustow to powinno byc wiecej kapielisk I plaz

 • Link do komentarza Augustowianin środa, 29 styczeń 2020 16:44 napisane przez Augustowianin

  A co plażą "Dąbek " ?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot