• 1
  • 2
poniedziałek, 03 luty 2020 15:55

Augustowski szpital zyskał nowoczesny sprzęt i parking

Napisane przez KR

Do augustowskiego szpitala trafił specjalistyczny, nowoczesny sprzęt. Przy budynku pojawił się również parking. Środki finansowe na tę inwestycję pochodziły z budżetu centralnego oraz z kasy SP ZOZ i starostwa.

 

Sprzęt, który trafił do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie ma wartość niemal 1,7 mln zł. Jest to 100 nowoczesnych elektrycznych łóżek i szafek szpitalnych, podnośniki, 38 sztuk sprzętu diagnostycznego. Zakupiono stoły operacyjne, lampy zabiegowe, kardiomonitory czy pompy infuzyjne. W ramach inwestycji wykonano również nowy parking.

Sprzęt trafił na oddział chirurgii, oddział ortopedyczno-urazowy, oddział wewnętrzny oraz SOR. Pracownia diagnostyczna oddziału chirurgii została wyposażona m.in. w endoskop, gastroskop i kolonoskop.

Budżet państwa przeznaczył na ten cel milion złotych. Zdaniem władz, jest to znakomita inwestycja, ponieważ augustowska placówka już wcześniej zbierała mnóstwo pozytywnych opinii. Od pięciu lat w szpitalu jest realizowany kontrakt przekraczający 30 mln złotych. Dzięki nowemu sprzętowi augustowski szpital będzie w stanie zarabiać jeszcze więcej, ponieważ zaistnieje możliwość świadczenia nowych usług. Jak zapewniają władze szpitala, nie jest to koniec inwestycji. Na oddział zakaźny i ginekologiczny trafi bowiem jeszcze 30 łóżek.

Przyszpitalny parking, który został oddany do użytku, to również część wyżej wymienionych działań. Jest on dużym ułatwieniem dla odwiedzających, ponieważ dotychczas nie mieli oni gdzie zaparkować swoich samochodów.

Gruby Benek