• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 03 luty 2020 16:28

9 milionów dla Augustowa

Napisane przez KR

Augustów skorzysta z dotacji na rewitalizację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Spośród 13 miast i gmin regionu, które zostały wzięte pod uwagę, nasze miasto otrzymało największą pulę.

 

31 stycznia, podczas konferencji, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki przekazał symboliczne czeki przeznaczone na wyżej wymieniony cel. W spotkaniu brał udział również wicemarszałek Marek Olbryś, członkowie zarządu – Wiesława Burnos i Marek Malinowski oraz radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Marszałek Kosicki pochwalił miasta za dobrze przygotowane, różnorodne i poprawnie składane wnioski. Wyraził nadzieję, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej, aby środki uzyskane z funduszy europejskich mogły być jak najszybciej przeznaczane na działania w poszczególnych miejscowościach.

Augustów może poszczycić się największą otrzymaną pulą środków. Miasto dostało bowiem aż 9 mln zł. Dzięki tej niebagatelnej kwocie będzie można zrealizować dwa projekty. Będzie to przebudowa zabytkowej siedziby Miejskiego Domu Kultury oraz modernizacja największego przedszkola samorządowego w mieście.

Źródło: wrotapodlasia.pl

2 komentarzy

  • Link do komentarza Sezam wtorek, 04 luty 2020 15:44 napisane przez Sezam

    Jak pomieszkasz w mieście gdzie jest sam beton przez kilka lat to docenisz ten skrawek zieleni.

  • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 04 luty 2020 09:14 napisane przez Mieszkaniec

    Park by lepiej zrobili by coś w nim było a nie fontanna ,drzewa i ławki. Sam wygląd jest beznadziejny.Powinien tętnic życiem by jakieś urozmaicenia były. By dzieci i dorośli mogli się zrelaksować a tu sam las.Ale oczywiście pieniądze idą nie na wygląd miasta tylko jakieś głupie inwestycje.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Weterynarz
KA-MIX
DrewSot