• 1
 • 2
 • 3
środa, 05 luty 2020 12:37

GDDKiA realizuje plan budowy

Napisane przez RED

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, mimo licznych protestów mieszkańców Augustowa, zdecydowała się na kontynuowanie swoich działań dotyczących przebudowy trasy z Augustowa do przejścia granicznego w Ogrodnikach. Ogłosiła przetarg na projekt i budowę pierwszego odcinka tej drogi.

 

W tej chwili ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie oraz budowę pierwszej jej części, która będzie biegła na odcinku Turystyczna – Głęboki Bród. Ten odcinek ma 20 kilometrów. Wszystkie oferty będą przyjmowane do dnia 9 marca. Można się więc spodziewać, że już kilka tygodni po tym terminie zostanie podpisana umowa na realizację wyżej wymienionych działań.

Przypomnijmy, że południowo-wschodnia obwodnica miasta ma być łącznikiem między drogami Augustów – Ogrodniki oraz krajową ósemką. Dzięki niej miasto ma zostać odciążone od tirów. Nowa trasa jest jednak wyznaczona na obszarach cennych przyrodniczo, ciągnie się przez działki, osiedla oraz tereny wypoczynkowe. Władze miasta oraz jego mieszkańcy nie chcą dopuścić do wybudowania drogi w zaproponowanych wariantach.

Burmistrz Augustowa przedstawił GDDKiA lepszy wariant trasy, który ominąłby miasto. Jednak o jego przyszłości zadecyduje Ministerstwo Infrastruktury oraz GDDKiA.

5 komentarzy

 • Link do komentarza adaśko sobota, 08 luty 2020 10:18 napisane przez adaśko

  Ludzie nie sprzedadzą ziemi i po kłopocie..

 • Link do komentarza globtrotuar czwartek, 06 luty 2020 09:37 napisane przez globtrotuar

  Tyle jest potrzeb na trasie Augustow - Lomza . Na przyklad obwodnica Rajgrodu , czy Grajewa .Rozumiem ,ze ruch pojdzie przez Szczuczyn i ominie te miejscowosci Ale po co obwodnica Barglowa. Przelotowa wies ,zero problemow z przejazdem i wybudowano obwodnice. Kto to zaprojektowal , zatwierdzil , wykonal - zdrowy psychicznie raczej nie byl .

 • Link do komentarza Do Alberta czwartek, 06 luty 2020 08:21 napisane przez Do Alberta

  Podobnie jak pelo wcześniej + Albercie

 • Link do komentarza Albert środa, 05 luty 2020 21:40 napisane przez Albert

  Władza wybrana przez PiS (GDDKiA) pilnie wsłuchuje się w głos społeczeństwa. Dokładnie tak jak obiecali.

 • Link do komentarza Olo środa, 05 luty 2020 15:33 napisane przez Olo

  To skoro będą robić ten odcinek to rozumiem że wersja burmistrza przepadła?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot