• 1
  • 2
  • 3
środa, 05 luty 2020 13:59

Podejrzenia koronawirusa na Podlasiu. Czy augustowianie są zagrożeni?

Napisane przez KR

Mieszkańcy czterech podlaskich powiatów są poddani kwarantannie domowej w związku z podejrzeniem możliwości wystąpienia u nich niebezpiecznego koronawirusa. Osoby te miały kontakt z podróżnymi z Chin.

 

Poddanych kwarantannie domowej jest łącznie 15 osób. Wśród nich znajduje się dwoje dzieci w wieku szkolnym. Osoby te pochodzą z województwa podlaskiego, a do ich kontaktu z podróżnymi z Chin doszło w samolocie oraz w hotelu.

W tej chwili na Podlasiu nie ma nikogo, kto byłby hospitalizowany w związku z podejrzeniem wystąpienia niebezpiecznego wirusa z Chin. Jedna osoba, która miała gorączkę, katar, kaszel oraz ogólne osłabienie organizmu, czyli objawy podobne do objawów koronawirusa, została poddana badaniu. Próbka pochodząca od tego chorego została wysłana do Państwowego Zakładu Higieny. Po jej przebadaniu u pacjenta stwierdzono wirusa grypy.

15 osób, które jest poddane kwarantannie domowej, pochodzi z powiatów: białostockiego, łomżyńskiego, kolneńskiego i augustowskiego. Osoby te miały jedynie pośredni kontakt z turystami z Chin, jednak ze względów bezpieczeństwa musiały zostać poddane obserwacji. Przez 14 dni muszą kontrolować swój stan zdrowia, zwracając baczną uwagę na konkretne objawy, w miarę możliwości izolować się od domowników oraz nie spotykać się z innymi członkami rodziny czy znajomymi. Nie wolno im także wychodzić do miasta.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot