• 1
 • 2
 • 3
piątek, 07 luty 2020 14:19

Samorządowcy z gmin Sejny i Giby apelują w sprawie obwodnicy

Napisane przez KR

Wójt gminy Giby oraz wójt gminy Sejny chcą spotkać się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zdaniem samorządowców, planowana inwestycja dotycząca modernizacji DK16 jest problemem nie tylko Augustowa, ale również wyżej wymienionych gmin.

 

Wójt gminy Giby Robert Bagiński uważa, że po remoncie tej drogi sytuacja będzie identyczna z tą, jaka miała miejsce w latach 90., czyli będzie tam bardzo niebezpiecznie i może dochodzić do wielu wypadków. Wspomina, że hałas, który będą generować przejeżdżające tamtędy tiry, to jedna sprawa. Drugą, niemniej istotną, będzie znaczne utrudnienie włączenia się do ruchu na tej trasie. Przypomina, że już w tej chwili, wyłącznie przy przejeżdżających tamtędy samochodach osobowych, ruch na tym odcinku drogi jest bardzo duży. Co więc będzie, jeżeli pojawią się tam dodatkowo samochody ciężarowe?

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz również jest zdania, że sprawa przebudowy trasy DK16 wymaga przedyskutowania. Mówi, że mieszkańcy bardzo obawiają się wprowadzenia w tym miejscu stałego tranzytu. Tereny te bowiem służą do życia tamtejszym ludziom i to dzięki nim mogą się utrzymywać, prowadząc np. agroturystykę.

Obaj wójtowie chcą spotkać się z przedstawicielami GDDKiA, aby ci mogli im dokładnie przedstawić swoje plany związane z przebudową odcinka Augustów – Ogrodniki. Zależy im głównie na tym, aby dowiedzieć się, czy stały ruch tirów, któremu są przeciwni, ma zostać przywrócony na stałe, czy jedynie tymczasowo. Jak wspominają samorządowcy, mieszkańcy chcą przebudowy drogi, ale nie chcą wprowadzenia tranzytu. Mają pretensje, że nie jest im proponowana żadna obwodnica. Ich obawy dotyczą generowanego przez samochody ciężarowe hałasu, ograniczenia bezpieczeństwa na tym odcinku drogi oraz tego, że nowo powstała, niekorzystna sytuacja sprawi, że turystyka zaniknie, a oni zostaną pozbawieni środków do życia.

5 komentarzy

 • Link do komentarza miszkaniec Sejn poniedziałek, 17 luty 2020 21:27 napisane przez miszkaniec Sejn

  po to są Burmistrz Wójt Sejn , Gib , Przewodniczący i radni - wybrani przez mieszkańców miasta i Gminy ABY dokonali analizy przepisów (mają prawników) i zablokowali "ową inwestycję" , która zniszczy Sejny + Giby i to w imię czego? Czyich interesów . Na pewno nie są to interesy mieszkanóćw Sejn i Gib !!!!
  Rajcy , jesteście po to aby służyć mieszkańcom !!!

 • Link do komentarza Andrzej środa, 12 luty 2020 10:53 napisane przez Andrzej

  Szykuje się kolejna droga śmierci dla mieezkańców oraz turystów

 • Link do komentarza Lokalny wtorek, 11 luty 2020 09:04 napisane przez Lokalny

  Trzeba tak to dokładnie zrobić jak uczynili obrońcy Doliny Rospudy oni dali radę!

 • Link do komentarza Gibiak poniedziałek, 10 luty 2020 20:39 napisane przez Gibiak

  Nie ma opcji żeby na to pozwolić, życia nie będzie w miejscowościach np.Giby

 • Link do komentarza Jarek piątek, 07 luty 2020 15:59 napisane przez Jarek

  Nic dodać nic ująć. Zamiast zmodernizować istniejącą obwodówkę aby była typu 2x2 pasy to padł poroniony pomysł poszerzania istniejącej szosy i na dodatek niszczenia jedynego wiecznego atutu augustowszczyzny, tzn. Puszczy Augustiwskiej i jej mieszkańców. Chyba ktoś tu zwariował, albo gorzej....

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz