Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 10 luty 2020 16:14

Sabina nad Polską. Ostrzeżenie meteorologiczne dla Augustowa

Napisane przez KR

W związku z orkanem Sabina, który przybył nad Polskę, w całym kraju możemy spodziewać się gwałtownych zmian w pogodzie. Często mogą być to sytuacje niebezpieczne, dlatego IMGW wydało ostrzeżenia.

 

Bardzo silny wiatr, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu – tak zapowiada się pogoda na najbliższe dni. W Augustowie w dniu 10 lutego od godziny 2:00 do 20:00 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczące silnych porywów wiatru. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska wynosi 80 procent. Wiatr ma osiągać od 25 km/h do 40 km/h, zaś w porywach jego prędkość może dochodzić aż do 85 km/h.

W całej Polsce szaleje orkan Sabina. W związku z tym gdzieniegdzie porywy wiatru osiągają do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, a wysoko w górach nawet do 200 km/h. Na wtorek synoptycy prognozują dużo chmur dających opady deszczu i śniegu oraz temperatury wahające się od 2 do 6 stopni Celsjusza. W środę również ma padać śnieg, a wiatr ma być silniejszy już tylko na południu Polski. Chłodne powietrze oraz opady śniegu i śniegu z deszczem mają potrwać do piątku. W weekend nadejdzie ocieplenie.

Źródło: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku