• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
środa, 12 luty 2020 14:32

W Polsce powstanie sto obwodnic - pięć z nich na Podlasiu

Napisane przez KR

Zgodnie z programem rządowym, w Polsce ma zostać wybudowanych sto nowych obwodnic. Na liście znalazło się pięć podlaskich miejscowości. Gdzie powstaną nowe trasy?
Na Podlasiu powstaną obwodnice w ciągu drogi DK8 między Białymstokiem a Augustowem. Nowe trasy zyskają więc miejscowości Suchowola, Sztabin oraz Białobrzegi. W planach jest również wybudowanie kolejnej obwodnicy Augustowa na odcinku drogi DK16 oraz Zambrowa na odcinku drogi DK63. Przetargi mają ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Szczególnie zadowoleni są włodarze Suchowoli, ponieważ ruch związany z przejeżdżającymi przez centrum miasta tirami jest bardzo duży. Jest to ogromne utrudnienie dla mieszkańców tej miejscowości. Taka sytuacja stwarza też duże niebezpieczeństwo. Krajowa droga numer 8, która łączy Białystok z Augustowem i dalej z Suwałkami, ma zostać przebudowana w 2023 roku. Powstała tam obwodnica ma mieć długość około 15 km i skrócić podróż z Białegostoku do Augustowa nawet o 15 minut. Ma być ona dużym odciążeniem nie tylko dla kierowców, ale i dla mieszkańców. Przejazdy tirów zostaną wycofane z terenów zabudowanych, więc zdecydowanie zmniejszy się natężenie ruchu w centrum miasta, a więc tym samym zwiększy się tam bezpieczeństwo i zmniejszy poziom hałasu.

Obwodnica Sztabina będzie liczyła 5,7 km, a jej realizacja jest planowana na lata 2023 - 2025. Obwodnica Białobrzeg będzie wynosiła 5 km. Dla Augustowa planowane jest wybudowanie kolejnej obwodnicy na drodze DK16 . W tej kwestii opinie są jednak podzielone, o czym pisaliśmy w naszych wcześniejszych artykułach dotyczących tego tematu. Mieszkańcy oraz władze miasta nie chcą zgodzić się bowiem na proponowany wariant przebiegu tej trasy. Ingerowałaby ona w obszary cenne przyrodniczo oraz turystycznie. Zambrów doczeka się wyprowadzenia tranzytu z centrum miasta najpóźniej, bo dopiero w 2023 roku będzie możliwe ogłoszenie przetargu na budowę tej trasy.

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotr środa, 12 luty 2020 16:47 napisane przez Piotr

    Decyzje administracyjne: Data wydania DŚU: 22.12.2017 r.Data ostateczności DŚU: 05.02.2018 r.Data skuteczności DŚU: 05.02.2024 r.Planowana data złożenia wniosku o ZRID: 06.07.2022 r.Planowana data uzyskania ZRID: 06.02.2023 r. - WIDZĘ, ŻE PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH PARLAMENTARNYCH BĘDĄ WBIJAĆ ŁOPATY.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Mirage Boats
MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
Biuro Rachunkowe [Kondracka]
KA-MIX
DrewSot
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Drewno opałowe