• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 18 luty 2020 20:18

„Kaczy dołek” doczeka się rewitalizacji

Napisane przez KR

Władze Augustowa planują rewitalizację dużego osiedla położonego w północno – wschodniej części miasta. Na przestrzeni dwóch lat tzw. „Kaczy dołek” ma zostać poddany dużym zmianom.

 

Ta dzielnica Augustowa, to według niektórych samorządowców obszar, który zdecydowanie wymaga remontu. Teren leżący po wschodniej stronie ulicy 29 listopada jest od dawna zaniedbywany i pomijany podczas planowania inwestycji. Teraz jednak niedopieszczona zieleń oraz krzywe chodniki i krawężniki na tym osiedlu zostaną poddane upiększającym zabiegom. Miasto chce w końcu naprawić karygodny błąd, jakim było zaniedbanie tego rejonu Augustowa.

Kilka wstępnych projektów jest już w przygotowaniu, zaś ich konsultacje z mieszkańcami osiedla „Kaczy dołek” mają się niedługo rozpocząć. W planach samorządowców jest przebudowa chodników, wewnętrznych alejek, parkingów oraz całej przestrzeni między blokami. Będzie tam zamontowane odpowiednie oświetlenie oraz powstaną nowe miejsca zabaw dla dzieci. Prace w tej dzielnicy mają rozpocząć się najpóźniej w 2021 roku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Joana środa, 19 luty 2020 06:38 napisane przez Joana

    Nareszcie władze dostrzegły, ze w Augustowie istnieje jeszcze taka dzielnica. Od dawien dawna zawsze spostrzegania jako gorsza a ludzie, którzy na niej mieszkali jako margines społeczny wiec po co poprawiać im jakość życia. W rzeczywistości jest to bardzo fajna dzielnica a ludzie są tacy sami wszędzie. Dzieci potrzebują miejsca żeby bezpiecznie mogły się bawić. Jest tam mnóstwo miejsca niewykorzystanego np na parkingi. O te osiedle koniecznie trzeba zadbać przecież każdy kto przejeżdża przez nasze miasto ma głównie widok na ten rejon.

  • Link do komentarza Naoczny Świadek wtorek, 18 luty 2020 20:45 napisane przez Naoczny Świadek

    No może monitoring przed i za sklepem się znajdzie ??? A plac zabaw znajdzie się w innym miejscu z dala od sklepu, by nie widzieć alkoholizujących się Panów i niekiedy Pań... a co dopiero oddających potrzeby fizjologiczne, dając najlepszy przykład najmłodszym.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Weterynarz
KA-MIX
DrewSot