• 1
  • 2
wtorek, 18 luty 2020 20:18

„Kaczy dołek” doczeka się rewitalizacji

Napisane przez KR

Władze Augustowa planują rewitalizację dużego osiedla położonego w północno – wschodniej części miasta. Na przestrzeni dwóch lat tzw. „Kaczy dołek” ma zostać poddany dużym zmianom.

 

Ta dzielnica Augustowa, to według niektórych samorządowców obszar, który zdecydowanie wymaga remontu. Teren leżący po wschodniej stronie ulicy 29 listopada jest od dawna zaniedbywany i pomijany podczas planowania inwestycji. Teraz jednak niedopieszczona zieleń oraz krzywe chodniki i krawężniki na tym osiedlu zostaną poddane upiększającym zabiegom. Miasto chce w końcu naprawić karygodny błąd, jakim było zaniedbanie tego rejonu Augustowa.

Kilka wstępnych projektów jest już w przygotowaniu, zaś ich konsultacje z mieszkańcami osiedla „Kaczy dołek” mają się niedługo rozpocząć. W planach samorządowców jest przebudowa chodników, wewnętrznych alejek, parkingów oraz całej przestrzeni między blokami. Będzie tam zamontowane odpowiednie oświetlenie oraz powstaną nowe miejsca zabaw dla dzieci. Prace w tej dzielnicy mają rozpocząć się najpóźniej w 2021 roku.

Gruby Benek