Wydrukuj tę stronę
środa, 19 luty 2020 15:06

„Niuchacze” pojawią się nad Augustowem?

Napisane przez RED

Radny Rafał Harasim po raz kolejny okazał się wielkim zwolennikiem reaktywowania w mieście formacji zwanej Strażą Miejską. Kilka miesięcy temu zaproponował, aby zastanowić się nad powołaniem grupy funkcjonariuszy i uzbrojeniem jej w specjalistycznego drona.

 

Taka latająca maszyna, nazywana „ niuchaczem”, miałaby zaglądać do augustowskich kominów w celu badania jakości wydostającego się dymu. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, strażnicy posiadający z mocy prawa taką władzę, mogliby podejmować natychmiastową interwencję w celu wyciągnięcia konsekwencji finansowych wobec niepoprawnych mieszkańców.

Podczas ostatniej sesji pomysł wrócił, tym razem za sprawą problemów z obsługą strefy płatnego parkowania. W tym przypadku na mundurowych spadłaby odpowiedzialność za pobieranie opłat za postój oraz utrzymanie porządku na bulwarach.

Władze nie powiedziały nie, ale użyły kalkulatora i wyszło na to, że pomysł może kosztować miasto nawet dwa miliony złotych rocznie. Opozycyjni radni uważają jednak, że warto zastanowić się nad przywróceniem miastu własnych strażników.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Niepokorny piątek, 21 luty 2020 10:24 napisane przez Niepokorny

    Reaktywowanie Straży Miejskiej może poprawić nie tylko bezpieczeństwo w Augustowi, ale i porządek - obsługa Strefy Płatnego Parkowania, jak również obsługa monitoringu miasta - jeżeli coś takiego zostanie zrealizowanie (oby).

  • Link do komentarza Adam środa, 19 luty 2020 18:21 napisane przez Adam

    Jestem za, proszę o referendum