• 1
  • 2
  • 3
środa, 19 luty 2020 16:43

Czwórka zaprasza przyszłych pierwszoklasistów

Napisane przez RED

Dyrektor Mariola Brygida Karpińska wraz z Radą Pedagogiczną serdecznie zapraszają do Szkoły Podstawowej nr 4. Na przyszłych uczniów klas I czekają przestronne, dobrze wyposażone sale lekcyjne z wydzieloną częścią do odpoczynku.

 

Nasza szkoła ma też bezkonkurencyjne warunki do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego i sportowych zajęć pozalekcyjnych. Mamy halę sportową z zapleczem, nowoczesny sprzęt i boiska zewnętrzne. Wielkim powodzeniem wśród uczniów cieszą się cotygodniowe zajęcia z trenerami w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Doskonałe położenie szkoły nieopodal lasu i jeziora pozwala na częste wycieczki na łono przyrody i ruch na świeżym powietrzu.

Pełna zabawek i gier świetlica zapewnia dzieciom opiekę od 7.00 do 16.00, a piękna biblioteka szkolna proponuje bogaty, ciekawy księgozbiór oraz wiele atrakcyjnych wydarzeń czytelniczych i spotkań ze znanymi pisarzami.

Szkoła zapewnia wszechstronny rozwój i wsparcie dziecka dzięki szerokiej gamie specjalistycznych zajęć: wyrównawczych, terapeutycznych, wychowawczo-profilaktycznych, psychoedukacyjnych. Nasi uczniowie uczestniczą m.in. w programie „Spójrz inaczej” oraz w e-lekcjach z Akademii Aktywnej Edukacji, ucząc się radzenia sobie z problemami bez agresji i środków psychoaktywnych.

Chętnie i często angażujemy się w akcje charytatywne. Tylko w ostatnim roku pomagaliśmy Polakom na Kresach w ramach akcji „Rodacy – Bohaterom”, braliśmy udział w „Górze Grosza” i Zbiórce Żywności Caritas, zorganizowaliśmy loterię fantową dla Deryka, zbieraliśmy karmę dla bezdomnych zwierząt.

Przyszli pierwszoklasiści mogą liczyć na dodatkowe zajęcia plastyczne z użyciem koła garncarskiego, dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, a także na wyjazdy i wyjścia do kina, na spektakle, do muzeów. Wezmą udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi i lekcjach żywej historii.
Mogą korzystać z obiadów w szkolnej stołówce, w tym z bezpłatnych obiadów finansowanych przez Fundację „Pajacyk”, a także z dobrze zaopatrzonego szkolnego sklepiku.

W nowym roku szkolnym wychowawczyniami klas I będą panie Jadwiga Okrągła i Alicja Klukowska.
Pani Okrągła uwielbia pracę z dziećmi i traktuje ją jak powołanie. Prowadzi zajęcia w oparciu o nowoczesne metody nauczania, korzysta z pedagogiki zabawy i technologii informacyjnych. Dobrze przygotowuje uczniów do konkursów i sprawdzianów i cieszy się ich sukcesami. Umiejętnie prowadzi zajęcia dla uczniów z trudnościami w nauce. Prowadzi, cieszące się ogromnym zainteresowaniem uczniów, zajęcia plastyczne, na których wykorzystuje origami, szycie, haft krzyżykowy, malarstwo. Organizuje zajęcia z pierwszej pomocy i zajęcia taneczne. Od kilkunastu lat z jej inicjatywy odbywa się Miejski Konkurs Ekologiczny.

Pani Klukowska to także typowy przykład nauczyciela z powołania. Mieszanka energii, ciepła, cierpliwości i empatii sprawia, że dzieci za nią przepadają i w szkole czują się bezpiecznie. Organizuje wiele różnorodnych zajęć umożliwiających realizowanie się dzieci w różnych dziedzinach. Uważa, że indywidualne podejście do potrzeb ucznia to gwarancja sukcesu w klasach młodszych. Z każdą klasą organizuje uwielbiane przez uczniów nocowisko, czyli nocowanie w szkole. Wycieczki to stały punkt w planach pani Alicji. Dzieci poznają ciekawe miejsca w regionie i w naszym mieście. Przygotowuje dzieci do konkursów, zawodów oraz innych imprez organizowanych na terenie szkoły i miasta. Jej uczniowie uzyskują wysokie wyniki w nauce.

Rekrutacja do klas I trwa od 1 do 13 marca, formularze można pobrać na stronie szkoły lub bezpośrednio w sekretariacie.

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Czwórce 4 marca 2020 r. o godz. 17.30. Nasza szkoła to najlepszy wybór dla Twojego dziecka!

 

Dyrektor szkoły Mariola Brygida Karpińska
i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie

 

 

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Logar
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
PSM-Rekrutacja
KA-MIX