• 1
  • 2
czwartek, 20 luty 2020 10:27

W podlaskim liceum pojawi się klasa o profilu disco polo

Napisane przez KR
Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Utworzenie klasy o profilu disco polo to innowacja zaproponowana przez jedno z liceów znajdujących się na Podlasiu. Jeśli dojdzie do realizacji tego pomysłu, będzie to pierwsza tego typu klasa w Polsce.

 

Na ten bardzo oryginalny pomysł wpadli samorządowcy z Michałowa w województwie podlaskim. Według nich jest to sposób na przyciągnięcie uczniów pochodzących z regionu do wybrania właśnie tego liceum. A ponieważ przejęta rok temu przez władze Michałowa upadająca placówka nadal nie radzi sobie zbyt dobrze ze względu na małą frekwencję, trzeba było pomyśleć o innym sposobie na uratowanie szkoły. Czy ten całkiem nowy profil, jakim jest disco polo, inaczej nazywany profilem estradowym, spowoduje przyciągnięcie młodzieży do liceum?

Samorządowcy Michałowa twierdzą, że tak, ponieważ jest to coś, z czym Podlasianie często są kojarzeni i w czym są dobrzy. Miejscowość, w której mieści się szkoła, słynie bowiem z organizacji mnóstwa koncertów discopolowych. Władze miasta zapewniają, że ich plany dotyczące stworzenia nowej klasy są już bardzo precyzyjne. Ustalony jest już program nauczania, a także kadra nauczycielska.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot