• 1
 • 2
 • 3
piątek, 21 luty 2020 15:03

Giby protestują przeciwko tranzytowi na trasie Augustów – Ogrodniki

Napisane przez KR

Władze gminy Giby nie chcą dopuścić do przywrócenia ruchu tirów na trasie Augustów – Ogrodniki. W związku z tym ma powstać komitet protestacyjny.

 

Modernizacja drogi Augustów – Ogrodniki to w ostatnim czasie bardzo głośna sprawa, szczególnie wśród mieszkańców Augustowa. Cała uwaga skupiona jest prawie wyłącznie na tym mieście – mieszkańcy oraz samorządowcy apelują o nieprzywracanie tranzytu na tej trasie ze względu na walory przyrodnicze oraz turystycznej tej okolicy. Jednak, co zauważył ostatnio wójt gminy Giby Robert Bagiński, nikt nie myśli o pozostałych miejscowościach, przez które będzie przebiegała droga. Wójt stwierdził, że nie wyobraża sobie, aby tiry na stałe mogły zagościć na ich ulicach.

Robert Bagiński zapowiedział, że powstanie komitet protestacyjny, który będzie zbierał podpisy pod petycją w tej sprawie. Petycja zostanie następnie wysłana do przedstawicieli rządu. Wójt chce również podjąć dodatkowe działania w tej kwestii. Pragnie przedstawić stanowisko gminy rządowi oraz lokalnym parlamentarzystom. Chce zwrócić się do nich tym samym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Zaskoczony niedziela, 23 luty 2020 15:29 napisane przez Zaskoczony

  Niech się mieszkańcy Gib nie martwią. Sejny mają tak "wspaniałego" burmistrza, że chce odciążyć Augustów, a tym samym i Giby i proponuje, aby TIR-y wróciły bliżej Sejn. Cytuję wypowiedź burmistrza, z której powinni być "zadowoleni" mieszkańcy miasta;
  "O swoim pomyśle burmistrz Nowalski mówi od dłuższego czasu.
  Gdyby zrobić bajpas przez Sejny, to byłoby rozwiązanie dla wszystkich. Dalibyśmy możliwość przepuszczenia transportu sąsiadom z Litwy, ale z ominięciem centrum miasta. Byłaby to droga wiodącą od Suwałk - od pierwszego ronda. Omijałaby osiedla mieszkaniowe i zakłady mleczarskie. Klamrą spięłaby drogę na Berżniki i przechodziła obok terenów inwestycyjnych." Czy jest to chore. Oczywiście, że tak, tylko ktoś musi to uświadomić burmistrzowi.

 • Link do komentarza Gibianin sobota, 22 luty 2020 20:52 napisane przez Gibianin

  Informuję że w Gibach powstał Społeczny Komitet Protestacyjny ,nie będzie nam tu burmistrz Augustowa podrzucał ,,kukułczych jajek''!!!!!

 • Link do komentarza tubylec sobota, 22 luty 2020 13:29 napisane przez tubylec

  I maja rację bo remont tej drogi i przeróbka jest na 7 m z jednym pasem to absurd, jest przestarzała juz w chwili oddania do uzytku. W tej GDDK i A to chyba same barany urzeduja? Jedyny sensowny wariant to całkiem nowa dwupasmówka Ogrodniku - Białystok, Sokołka czy Kuznica, choćby miała isc przez puszcze bo postepu nie da sie zatrzymac. Cudowanie na tym odcinku DK 16 mija sie z celem.

 • Link do komentarza Jarosław sobota, 22 luty 2020 07:55 napisane przez Jarosław

  Droga tranzytowa na Ogrodniki jest absurdem! A wariant wyprowadzający "obwodówkę" aż pod Dalny Las pomysłem niezrozumiałym również i w tym samym stylu. Załóżmy, że ten około 16 km odcinek drogi o 7m szerokości z pustką 4m z każdej strony to minimum 24 hektary a z podjazdami itp około 30 hektarów wyrąbanego lasu w Puszczy Augustowskej! I w jakim celu? Aby wyrzucić pieniądze w błoto na następną jednopasmówkę marnującą życie mieszkańcom Gib i wszystkich innych miejscowości tym dotkniętych. Nie mówiąc o niszczeniu lasu...
  A gdzie jedyny przemyślany plan unowocześnienia istniejącej obwodówki na dwa podwójne pasy, sensowne i włączenie jej do unowocześnionej drogi na Białystok?
  Czy ktoś tu myśli zdrowo wreszcie?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
Weterynarz
KA-MIX