• 1
  • 2
sobota, 22 luty 2020 11:05

Tauron ostrzega przed fałszywymi mailami

Napisane przez KR

Tauron Polska Energia apeluje o ostrożność w związku z pojawiającymi się fałszywymi wiadomościami e-mail dotyczącymi wezwań do zapłaty oraz grożącymi odcięciem prądu w przypadku braku uiszczenia rachunku. To próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów.

 

Tauron ostrzega swoich klientów, aby uważali na fałszywe maile mogące trafić do ich skrzynki odbiorczej. „Jeżeli nie odnotujemy wpłaty w przeciągu 24 godzin, będziemy zmuszeni przerwać dostawę prądu” – brzmi komunikat. Tauron zapewnia, że maile nie pochodzą od nich. Tego rodzaju pogróżki dotyczące odcięcia energii elektrycznej pochodzą od oszustów chcących nieuczciwie wzbogacić się kosztem klientów spółki. Tauron apeluje, aby najlepiej nie otwierać plików załączonych do tych maili, a już na pewno nie dokonywać płatności na ich podstawie. Takie maile najlepiej od razu kasować.

Fałszywe komunikaty to nowa forma oszustwa. Podający się za pracowników firmy Tauron naciągacze próbują w ten sposób wyłudzać pieniądze, żerując na niewiedzy i strachu ludzi. Należy pamiętać, że Tauron, w przypadku braku uregulowania zadłużenia za prąd, zawsze wysyła do swoich klientów powiadomienia w formie listownej. Trzeba również mieć na uwadze to, że firma wyznacza termin 14 dni (nie 24 godziny) na uiszczenie zaległych opłat, a pieniądze zawsze należy wpłacać na ten sam numer rachunku, na który dokonuje się wpłat za energię elektryczną.

Trzeba więc mieć się na baczności, zawsze dokładnie sprawdzać swoją korespondencję i nie działać pochopnie, a wszelkie podejrzane wiadomości ignorować.

Gruby Benek