• 1
 • 2
 • 3
niedziela, 23 luty 2020 20:29

Będzie aplikacja dla mieszkańców Augustowa

Napisane przez KR

Augustowskie władze miasta planują wprowadzenie innowacyjnej aplikacji przeznaczonej dla mieszkańców oraz turystów. Do czego będzie służyła i kiedy będzie gotowa?

 

Władze miasta wpadły na pomysł uruchomienia aplikacji służącej zgłaszaniu usterek przez mieszkańców Augustowa. Będzie ona również zawierała przewodnik po atrakcjach turystycznych regionu, a także listę firm i restauracji. Ma ona służyć nie tylko augustowianom, ale także turystom.

Na czym będzie polegało działanie nowej aplikacji? Otóż każdy mieszkaniec, który ją zainstaluje, będzie mógł przy jej pomocy zgłosić usterkę. Gdy idąc ulicą zauważy, że na przykład, nie działa sygnalizacja świetlna, może wykonać fotografię awarii, a następnie wysłać ją przez aplikację. Będzie to sygnał dla operatorów programu, że trzeba działać i naprawić zaistniałą usterkę. Co więcej, użytkownik zostanie poinformowany o tym, że awaria została naprawiona. Aplikacja będzie również ułatwiała władzom miasta komunikowanie się z mieszkańcami, ponieważ dzięki niej będą mogły być wysyłane różne komunikaty.

Innowacyjny program ma być wypuszczony w czterech wersjach językowych – polskiej, litewskiej, angielskiej oraz rosyjskiej. Dla przyjezdnych będzie ona przydatna ze względu na to, że ma zawierać szklaki turystyczne oraz atrakcje Augustowa i okolic.

Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia będą pochodziły w 85 procentach z funduszy unijnych. Środki potrzebne na wykonanie aplikacji wyceniono na około 100 tysięcy złotych.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Darek wtorek, 25 luty 2020 20:42 napisane przez Darek

  Wiec jak lampa nie świeci to można zgłosić to.Ciekawe czy do takich usterek gdzie nikt szybko nie kwapil się nic zrobić teraz to się zmieni.WĄTPIĘ. .

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 25 luty 2020 17:07 napisane przez Mieszkaniec

  Nie mieli na co pieniędzy pchać . A tak puszcza ze na to u tamto nie ma kasy.Park by się zdało na Zygmuntowskiej trochę upiększyć coś w nim zrobić a nie same drzewa ,ławki i fontanna.Watpie ze każda wiadomość będzie pozytywnie rozpatrzona. Te pieniądze powinne być przeznaczone na coś konkretnego by mieszkańcy czuli ze mogą pochwalić ze to u nich jest a nie tylko w innym mieście. A biadolenie ze nie ma na coś
  I łatwość wydania pieniędzy na bzdety to już kwestia rozumu..

 • Link do komentarza Łukasz poniedziałek, 24 luty 2020 22:17 napisane przez Łukasz

  100k za taką apke? No to grubo ?

 • Link do komentarza ja poniedziałek, 24 luty 2020 17:50 napisane przez ja

  A przy II LO już 3-ci tydzień zdjęta osłona kabli w latarni przy bramie wjazdowej!

 • Link do komentarza Daniel niedziela, 23 luty 2020 22:46 napisane przez Daniel

  Nie władze Augustowa wpadły na taki pomysł bo władze Augustowa warci są tylko do tarcia chrzanu... Ściągnęła to z Suwałk... Parodia...

 • Link do komentarza Janczok niedziela, 23 luty 2020 21:56 napisane przez Janczok

  Ja bez tej aplikacji chcę poinformować , każdego ranka jest już bardzo widno a na ulicach światła nie zgaszone !

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Weterynarz
DrewSot
KA-MIX