• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 24 luty 2020 13:06

35-dniowy urlop wypoczynkowy dla wszystkich

Napisane przez KR
Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Ostatnio słyszy się wiele na temat propozycji wydłużenia w Polsce wymiaru urlopu wypoczynkowego do 35 dni. Nowe przepisy miałyby jednak dotyczyć wszystkich pracowników. Czy i kiedy Polacy mogą liczyć na takie zmiany?

 

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju twierdzi, że Polacy to jeden z najbardziej zapracowanych narodów Europy i świata. Ten pracoholizm doprowadził nas do tego, że na obowiązki służbowe poświęcamy w ciągu roku dużo więcej czasu niż Brytyjczycy czy Niemcy. Dochodzi nawet do tego, że pracę przynosimy do domu, więc na zasłużony wypoczynek nie mamy co liczyć. To wszystko sprawia, że jesteśmy sfrustrowani, zmęczeni oraz zestresowani przytłaczającą nas ilością obowiązków.

W związku z tym, ze strony Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, padła propozycja wydłużenia w Polsce wymiaru urlopu wypoczynkowego do 35 dni dla wszystkich pracowników. Celem takich działań jest polepszenie zdrowia pracowników, co będzie przekładać się na lepszą pracę zawodową, więc tym samym przyniesie wiele korzyści dla pracodawców.

Urlop wypoczynkowy, którego wprowadzenie proponuje OPZZ, miałby trwać 35 dni i należeć się tym osobom, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę regulowanej kodeksem pracy. Propozycja ta została oficjalnie zgłoszona i w tej chwili jest ona rozpatrywana przez organizacje pracodawców. Nie wiadomo jednak, czy wyżej wymienione zmiany dojdą do skutku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot