• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 25 luty 2020 14:36

Straż Graniczna szuka pracowników

Napisała

Podlaski Oddział Straży Granicznej ogłosił nabór do służby. Swoich sił można spróbować zgłaszając kandydaturę w lutym, czerwcu oraz październiku. Jakie warunki należy spełnić i ile można zarobić? O tym w poniższym artykule.

Podlaski Oddział Straży Granicznej przewiduje, że w 2020 roku zatrudni 20 osób w lutym, 20 osób w czerwcu oraz 30 osób w październiku. Ci, którzy marzą o tego rodzaju pracy mają więc sporo szans, aby ją uzyskać. Trzeba jednak spełnić szereg wymogów. Aby ubiegać się o stanowisko w Straży Granicznej nie można przekroczyć 35 roku życia oraz posiadać wyłącznie obywatelstwo polskie. Jeśli jednak ktoś posiada szczególne umiejętności, wyjątkowo przydatne w pracy w Straży Granicznej, jego wiek nie odgrywa tu aż tak dużej roli.

Osoba, która ubiega się o pracę musi odbyć dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Najpierw trzeba przejść wszelkie formalności (złożenie dokumentów oraz zaświadczeń, a także ich weryfikacja). Gdy tą część kandydat ma już za sobą, musi przygotować się na wstępną rozmowę kwalifikacyjną, badania psychologiczne oraz badanie psychofizjologiczne.

Drugi etap to egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej. Ubiegający się o pracę musi zdać test pisemny z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego oraz test ze sprawności fizycznej. Cały proces rekrutacji kończy rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie określające zdolność kandydata do służby. Po wszystkim nowy pracownik musi odbyć 3,5 miesięczne szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej, a następnie czeka go miesięczna praktyka w macierzystej jednostce. Końcowym etapem jest 3,5 miesięczne szkolenie podoficerskie.

Czy praca w Straży Granicznej jest opłacalna? Otóż kandydat, zanim jeszcze dostanie się do służby, podczas odbywania kursów ma zapewnione wyżywienie, pobyt w jednym z ośrodków szkolenia oraz podstawowe wynagrodzenie w wysokości 2400 złotych netto. Po ukończeniu szkolenia stawka wzrasta do około 3250 złotych netto.

Aby ubiegać się o przyjęcie w szeregi Straży Granicznej należy telefonicznie ustalić termin złożenia dokumentów. Takie zgłoszenia są przyjmowane w dni robocze w godzinach 8:30 – 15:00 pod numerem telefonu 85 714 55 33. Wszystkie dokumenty należy złożyć osobiście do Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia przy ul. Bema 100 w Białymstoku, w Placówce Straży Granicznej w Augustowie (ul. Modrzewiowa 1), Placówce Straży Granicznej w Kuźnicy (ul. Graniczna 1) lub w Placówce Straży Granicznej w Czeremsze (ul. Boczna 16).

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot