• 1
  • 2
  • 3
środa, 26 luty 2020 14:53

Zdążyć przed koronawirusem

Napisała
NIK NIK

Trwa zapowiadana w styczniu przez Prezesa NIK kontrola gotowości organów państwa do działania w obliczu realnego zagrożenia epidemią.

Od początku lutego kontrolerzy sprawdzają, jak system ochrony zdrowia przygotowany jest do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. Obecnie kontrola prowadzona jest w zaplanowanych jednostkach.  Jednak w związku z dynamiczną sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19, kontrolerzy na bieżąco pozyskują informacje także m.in. z jednostek związanych z transportem oraz leczeniem osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wyniki podamy po zakończeniu procedury.

W związku z pojawieniem się w Europie koronawirusa Prezes NIK Marian Banaś już pod koniec stycznia podjął decyzję o rozpoczęciu kontroli rozpoznawczej. Od początku lutego kontrolerzy NIK sprawdzają stan przygotowania systemu ochrony zdrowia do działania w sytuacji stwierdzenia wystąpienia chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

Kontrola obejmuje wszystkie kluczowe elementy systemu ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami. Prowadzona jest we wszystkich zaplanowanych jednostkach.

Źródło: NIK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot