• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 27 luty 2020 13:00

Nowe stawki za wywóz śmieci. Ile zapłacą augustowianie?

Napisała

Już w kwietniu ulegną zmianie stawki za wywóz odpadów komunalnych. Jak sytuacja będzie przedstawiała się w Augustowie? Aby zapłacić mniej, należy spełnić odpowiedni warunek.

Nowe stawki za wywóz śmieci wejdą w życie od kwietnia 2020 roku. Zmienią się one również w Augustowie. Według nowego projektu ustawy, który ma zostać przyjęty przez radę miasta 3 marca, stawka za osobę będzie wynosiła 21 zł miesięcznie. Aby jednak móc zapłacić tylko taką kwotę, odpady należy segregować. W przeciwnym wypadku miesięczna stawka będzie wynosiła aż 63 zł.

Pierwszy pomysł radnych polegał na tym, że opłaty za wywóz odpadów komunalnych miały być pobierane od gospodarstw. Takie zasady nie były jednak zgodne z prawem, na co zareagowała prokuratura, zaskarżając uchwałę augustowskich radnych. W związku z tym włodarze miasta ustalili, że opłata będzie zależała od ilości osób zamieszkujących dany lokal. Nowe przepisy sprawią, że najbardziej stracą na tym rodziny liczące powyżej czterech członków, zaś zyskają osoby mieszkające samotnie oraz rodziny trzyosobowe.

1 komentarz

  • Link do komentarza Tadeusz sobota, 29 luty 2020 10:26 napisane przez Tadeusz

    Podwyżka wg podważonej uchwały weszła w życie od 01.01.2020 r. Nowa ma wejść w życie od 01.04.2020 r, a co z dokonanymi wpłatami do tej daty będzie za 3 miesiące ?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot