• 1
  • 2
  • 3
piątek, 28 luty 2020 13:31

Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Policjanci z Augustowa zatrzymali dwóch podejrzanych o kłusownictwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nielegalnie złowione ryby oraz sprzęt wykorzystywany do nielegalnego połowu. Straty, jakie poniósł dzierżawca jeziora, to ponad 750 złotych. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wspólnie ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej ustalili, że na jeziorze Necko dochodzi do nielegalnego połowu ryb. Funkcjonariusze postanowili złapać kłusowników na gorącym uczynku. W niedzielę, po godzinie 20 dwóch podejrzanych wpadło w ręce mundurowych. Policjanci zabezpieczyli także sieci oraz blisko sto różnego rodzaju ryb. Pokrzywdzony - dzierżawca jeziora Necko poniósł straty w wysokości ponad 750 złotych. Podejrzanymi okazali się mieszkańcy Augustowa w wieku 38 i 42 lat. Mężczyźni natychmiast trafili do policyjnego aresztu, a dwa dni później usłyszeli już zarzuty kłusownictwa. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot