• 1
  • 2
  • 3
sobota, 29 luty 2020 21:13

Zimowe liczenie łosi w Puszczy Augustowskiej

Napisane przez JH
Łoś (fot. Rafał Łapiński) Łoś (fot. Rafał Łapiński)

Inwentaryzacja łosi odbyła się w ramach tematu badawczego realizowanego przez zespół reprezentujący kilka ośrodków naukowych i organizacji pozarządowych. 20 i 21 lutego na terenie Nadleśnictwa Głęboki Bród prowadzono obserwacje łosi oraz innych zwierząt na czterech powierzchniach próbnych. Liczenie odbyło się w oparciu o metodykę Polskiej Fundacji Ochrony Dzikich Zwierząt przez trzydziestoosobowy zespół (naukowcy z zespołu badawczego, leśnicy, pracownicy zakładów usług leśnych).

 

 Na wyniki inwentaryzacji musimy jeszcze trochę poczekać, bowiem projekt „Wypracowanie i wdrożenie modelu zrównoważonej gospodarki łowieckiej łosia Alces alces w Polsce” realizowany jest na terenie całej Polski i potrwa do 2021 roku. W pracach udział bierze 48 nadleśnictw z terenu 5 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. Opis projektu badawczego oraz mapy rejonów inwentaryzacyjnych łosia dostępne są na stronie internetowej www.populacjalosia.pl.


Joanna Hołubowicz

Źródło: Nadleśnictwo Głęboki Bród

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot