• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 02 marzec 2020 19:29

Kawiarenka Literacka - spotkanie z Eligiuszem Dymowskim

Napisane przez RED
APK APK

APK - Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja Słowo i Obraz serdecznie zapraszają do Kawiarenki Literackiej na spotkanie z Eligiuszem Dymowskim i promocję najnowszego tomiku poetyckiego „Ziemia kamienna”.

Eligiusz Dymowski (ur. 4 lipca 1965 roku w Sannikach) – franciszkanin, teolog, poeta, krytyk literacki. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 roku doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zajmuje się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Od 2007 roku członek Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana oraz Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Autor licznych publikacji z zakresu teologii i literatury. Debiutował w 1987 roku. Jego wiersze były tłumaczone na język włoski, francuski, chorwacki, macedoński, serbski, słoweński, czeski, esperanto, angielski i rosyjski. Opublikował czternaście tomików wierszy. W 2013 roku wyróżniony w Kielcach nagrodą literacką „Świętokrzyskiego Gustawa” (w kategorii krytyka literacka i poezja). W 2017 roku otrzymał odznakę honorową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Mieszka w Krakowie. Wydarzenie towarzyszące: II Konkurs Jednego Wiersza. Szczegóły i regulamin dostępny na stronie www.biblioteka.augustow.pl

Prowadzenie Janina Osewska.

Źródło: APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot