• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 02 marzec 2020 16:01

Nowy rozkład jazdy augustowskich autobusów

Napisała

Jeszcze w marcu w Augustowie ma się pojawić całkiem nowy rozkład jazdy autobusów. O tym, dlaczego grafik komunikacji miejskiej zostanie zmieniony rozmawialiśmy z prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Transportowego Necko, panem Krzysztofem Poskrobko.

„Nowy rozkład jazdy, który zaproponowaliśmy od 1 stycznia 2020 roku został źle przyjęty przez mieszkańców miasta. Występowały do nas z petycjami różne gremia, np. emeryci, leśnicy, którzy chcieli dopasowania rozkładu do godzin ich pracy, nauczyciele. Zarzucano nam m.in. zbyt wiele kursów do Galerii Marjon. Szkoły zgłaszały niedopasowanie godzin jazdy autobusów do planu lekcji uczniów”.

Od pana prezesa dowiedzieliśmy się, że w nowym rozkładzie uwzględnione zostały wszystkie postulaty wnoszone przez mieszkańców i zgodnie z nimi grafik opracowano od nowa.

„Nie tylko mieszkańcy mają być zadowoleni, chociaż wiadomo, że to komunikacja służy mieszkańcom, nie odwrotnie. Musimy zadbać również o naszych pracowników. Godziny ich pracy muszą być zgodne z Kodeksem Pracy, a grafik dla kierowców musi być dopasowany do ich możliwości przerobowych”.

Nowy rozkład jazdy autobusów miejskich ma uwzględniać cztery, zamiast pięciu tras, zmieniony ma zostać również ich przebieg oraz godziny odjazdów. Nowy grafik ma być znacznie rozszerzony, ze względu na to, że w mieście pojawiły się nowe ulice oraz nowe strefy.

„Jestem dobrej myśli” – mówi prezes Poskrobko. „Obiecaliśmy mieszkańcom, że do końca marca rozkład będzie gotowy, czekamy jednak na decyzję z Urzędu Miasta, aby móc rozpocząć wdrażanie nowego grafiku komunikacji miejskiej. Sam nie mogę podejmować żadnych decyzji, ponieważ aby zrealizować projekt Urząd Miasta musi zwiększyć budżet o 9 procent, aby pokryć koszty inwestycji”.

1 komentarz

  • Link do komentarza Pasażer wtorek, 03 marzec 2020 16:10 napisane przez Pasażer

    Najwięcej o nowym rozkładzie jazdy autobusów powinni wypowiedzieć się sami kierowcy,oni wożą pasażerów na codzień i mają najlepszą wiedzę na ten temat,a nie jakiś tam człowiek z Suwałk,który z tutejszym rozkładem nie ma nic wspólnego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot