• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 03 marzec 2020 11:14

Miniwystawa modeli okrętów w Muzeum Ziemi Augustowskiej

Napisała

W Muzeum Ziemi Augustowskiej można podziwiać miniwystawę modeli okrętów z całego świata. Została ona zorganizowana z okazji stulecia zaślubin Polski z morzem, a eksponaty zostały przekazane przez jednego z augustowskich modelarzy. Jest co podziwiać!

Do końca kwietnia, w Muzeum Ziemi Augustowskiej mieszczącym się przy ulicy Hożej 7, można oglądać flotę z całego świata w postaci modeli okrętów. Podczas rozmowy, którą przeprowadziliśmy z kierownikiem muzeum, panem Tomaszem Kiełczewskim, dowiedzieliśmy się, że pomysł zorganizowania wystawy zrodził się z okazji stuletniej rocznicy zaślubin Polski z morzem oraz faktu, że w latach międzywojennych Augustów był bardzo związany z tematyką morską. Wszystkie modele okrętów na potrzeby wystawy przekazał augustowski modelarz, pan Wiesław Dobrzycki.

„Wystawa obejmuje modele okrętów z okresu II wojny światowej, m.in. okręty polskie” – poinformował nas pan kierownik. „Ekspozycja wzbudza zainteresowanie głównie dzieci i młodzieży. Dorośli korzystający z biblioteki również oglądają modele, które wystawione są w holu muzeum” – mówi pan Tomasz Kiełczewski.

Wszyscy zainteresowani wystawą mogą ją podziwiać nieodpłatnie. Muzeum serdecznie zaprasza do zwiedzania.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot