• 1
  • 2
  • 3
środa, 04 marzec 2020 09:32

Szczęśliwy finał poszukiwań turystów

Napisane przez RED

Sobotnie poszukiwania turystów, którzy zgubili się w Biebrzańskim Parku Narodowym, zakończyły się sukcesem. Już po trzech godzinach policjanci wraz z przewodnikiem parku odnaleźli 30-latkę oraz 37-latka. Jak się okazało, turyści przestraszyli się watahy wilków. Chcąc od nich uciec, para straciła orientację w terenie. Akcja poszukiwawcza nie należała do łatwych. Teren był bagnisty i zapadał zmrok. Za zaangażowanie oraz profesjonalizm mundurowym podziękowali turyści, którzy bezpiecznie dotarli do swoich domów.

 

Sobotnie poszukiwania turystów, którzy zgubili się w Biebrzańskim Parku Narodowym, zakończyły się sukcesem. Już po trzech godzinach, policjanci wraz z przewodnikiem parku, odnaleźli 30-latkę oraz 37-latka. Zgłoszenie, jakie otrzymał po 17.00 dyżurny monieckiej jednostki Policji było dość nietypowe. Turyści potrzebowali pomocy, gdyż zgubili się w parku narodowym. Zgłaszająca dodała, że stracili orientację w terenie, uciekając od watahy wilków. Akcja poszukiwawcza nie należała do łatwych. Teren działań był bagnisty i zapadał zmrok. Ponieważ turystka miała aktywny telefon, ponownie nawiązano z nią kontakt. W trakcie rozmowy, próbowano wstępnie zlokalizować, gdzie para znajduje się. Kobieta powiedziała, że są niedaleko jakiejś wieży widokowej.

Policjantom pomógł w działaniach przewodnik Biebrzańskiego Parku Narodowego, który pozyskane przez funkcjonariuszy informacje przeniósł na topografię lasu. Ustalono, że para prawdopodobnie znajduje się na czerwonym szlaku, w rejonie działu Kumkowskiego. Po przejściu około 3 kilometrów trudnym, bagnistym terenem... turyści zostali odnalezieni. Byli wystraszeni i zmarznięci.

W niedzielę, za zaangażowanie oraz profesjonalizm policjantom oraz przewodnikowi podziękowali turyści, którzy bezpiecznie dotarli do swoich domów.

Źródło: monki.policja.gov.pl

Gruby Benek