• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 05 marzec 2020 17:02

Czwarta lekcja bezpieczeństwa

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Tym razem lekcję z zakresu bezpieczeństwa, w ramach akcji pn. „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”, przeprowadziła policjantka i przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy.

Policjantka z Augustowa wspólnie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów- Lipowiec, wczoraj przeprowadzili czwartą lekcję bezpieczeństwa w ramach akcji „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”. Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Na zakończenie uczniowie mieli także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

"Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa" to akcja, która skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, a jej głównym celem jest edukacja z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot