• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 marzec 2020 13:12

Kobieca twarz augustowskiej Policji

Napisane przez RED

Decydując się na służbę w Policji, kobiety muszą zrezygnować z wielu rzeczy, choćby takich jak sukienki i obcasy. W pracy zakładają mundur, przypinają do pasa broń i niezależnie od pory dnia i pogody, pełnią służbę w patrolu, zabezpieczają ślady na miejscach przestępstw i rozmawiają z ofiarami przemocy domowej. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie służbę pełni 21 kobiet.

 

Coraz więcej kobiet zakłada policyjny mundur i ślubuje stać na straży prawa. Panie pełniące służbę w Policji nie mogą liczyć na przywileje. Tak samo jak mężczyźni muszą przejść testy sprawnościowe i rozpocząć służbę w Policji od służby patrolowej. Policjantka z radarem coraz mniej dziwi kierowców, ale służba Pań to nie tylko drogówka, czy patrolowanie ulic. Kobiety obecne są we wszystkich pionach.

Kobieca część augustowskiej Policji, to nie tylko funkcjonariuszki w mundurach. To także kobiety zajmujące się logistyką wspomagającą pracę policjantów. Dbają o właściwy obieg dokumentacji, wyposażenie jednostek oraz funkcjonariuszy, zajmujące się sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi czy inwestycyjnymi. Choć nie widujemy ich na zewnątrz, to bez ich pracy właściwe funkcjonowanie komendy i posterunków nie byłoby możliwe. Pracę augustowskich policjantów wspomagają 24 kobiety zatrudnione na stanowiskach cywilnych.

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najcieplejsze życzenia dalszego rozwoju zawodowego i możliwości realizowania swoich pasji, także poza Policją.

 

Źródło: KPP Augustów

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Anonimka piątek, 06 marzec 2020 21:43 napisane przez Anonimka

    Takie te Panie och i ach a jak dzwoni człowiek aby policja interniowala w nocy bo sąsiad puszcza o 2 w nocy głośnio muzykę to boją się zadzwonić do drzwi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz