• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 marzec 2020 14:12

Kaczy Dołek zyska również „od wewnątrz”

Napisała

Dzielnica Augustowa, zwana potocznie Kaczym Dołkiem, ma zostać poddana rewitalizacji. Czy oprócz nowego porządku związanego z przebudową chodników, parkingów, zamieszczeniu odpowiedniego oświetlenia oraz postawieniu ławeczek, zyskają także znajdujące się na Przylesiu budynki?

„Mam pytanie dotyczące rewitalizacji dzielnicy Kaczy Dołek. Czy w jej ramach istnieje możliwość przeprowadzenia prac nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków? Na przykład klatki schodowe, czy można jakiś remont zrobić, trochę odświeżyć te budynki? Czy jest możliwość zbudowania, czy ewentualnie wprowadzenia, w niektórych przynajmniej przypadkach, wind, żeby te budynki dostosować, jeżeli jest przeprowadzona rewitalizacja całej dzielnicy?” – pytał na ostatniej sesji rady miasta pan radny Leszek Stanisław Cieślik.

Jego sugestie okazały się jak najbardziej trafne, ponieważ, jak zapewnił zastępca burmistrza, pan Filip Chodkiewicz, „tego typu przedsięwzięcia, które dotyczą nie tylko przestrzeni między blokami, ale również samych bloków, są zaplanowane”.

„Osiedle Przylesie to jest wspólnota mieszkaniowa i tutaj wspólnota podejmuje decyzje jakie zadania będą wykonywane z funduszu remontowego. Do tej pory priorytetem było wykonanie docieplenia wszystkich ścian budynków na tym osiedlu i to docieplenie zostało w 2019 roku zakończone. Teraz przechodzimy do remontów wewnątrz budynków i w tym roku planujemy wyremontowanie klatek schodowych w dwóch blokach, po zatwierdzeniu uchwały planu remontów przez wspólnotę mieszkaniową. To będzie w miesiącu marcu” – poinformowała prezes spółki KODREM, pani Wioletta Mursztyn.

Tak więc Kaczy Dołek, w ramach rewitalizacji, lepszy wygląd zyska nie tylko „na zewnątrz”, ale i „od wewnątrz”.

1 komentarz

  • Link do komentarza Jan piątek, 06 marzec 2020 22:28 napisane przez Jan

    Wypadało by zrobić przyzwoite osłony na kontenery z odpadami bo istniejące pamiętają Gomułkę. Jeśli nie ma pomysłów na nie to może podpatrzeć jak zrobili to inni, np. Wasilków lub inne miasta w pl.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
KA-MIX
DrewSot
Weterynarz