• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 marzec 2020 17:04

Koronawirus. Czy augustowskie autobusy przejdą dezynfekcję?

Napisała

W Polsce wykryto pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem, co spowodowało, że wiele firm postanowiło podjąć działania mające zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. W tego rodzaju akcje włączyli się m.in. operatorzy transportu publicznego w wielu miastach w naszym kraju. Czy Augustów również dołączył już do grona tych, którzy wolą dmuchać na zimne?

W niektórych polskich miastach zarządcy transportu postanowili podjąć dodatkowe środki ostrożności w postaci szczególnie dokładnego mycia i dezynfekowania autobusów czy tramwajów. Pomimo iż są to działania standardowe, a środki transportu publicznego zawsze są utrzymywane w należytej czystości, to jednak sytuacja spowodowana przez zagrożenie epidemią koronawirusa doprowadziła do tego, że będzie na tą czystość zwracana szczególna uwaga. W tym celu niektórzy przedstawiciele zarządzający środkami transportu publicznego rozesłali pisma do firm zajmujących się czyszczeniem i dezynfekcją autobusów i tramwajów. W pismach tych zwracają oni uwagę na powagę obecnej sytuacji.

Czy w Augustowie również zostaną podjęte tego rodzaju środki ostrożności? Tę kwestię poruszyła radna Aleksandra Maria Sigillewska.

„Czy są planowane jakieś czynności dodatkowe związane z dezynfekcją autobusów?” – zapytała na ostatniej sesji rady miasta, która odbyła się dnia 3 marca.

„Jeszcze tej sprawy nie omawialiśmy w firmie, ale jeśli zajdą jakieś uwarunkowania, będziemy musieli podjąć działania do sytuacji adekwatne” – odpowiedział prezes Przedsiębiorstwa Transportowego Necko, pan Krzysztof Poskrobko.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
Weterynarz
KA-MIX