• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 marzec 2020 19:00

Fragment ulicy Kilińskiego będzie jednokierunkowy

Napisane przez RED

Użytkownicy augustowskich dróg wkrótce mogą spodziewać się zmiany organizacji ruchu na odcinku ulicy Kilińskiego. Który fragment drogi stanie się jednokierunkowy?

O to, aby na pewnym odcinku ulicy Kilińskiego wprowadzić ruch jednokierunkowy, apelował na wtorkowej (3 marca) sesji rady miasta radny Dariusz Ostapowicz.

„Wnioskuję o zmianę organizacji ruchu na odcinku ulicy Kilińskiego od skrzyżowania z ulicą Młyńską do skrzyżowania z ulicą 3 Maja, polegającej na wprowadzeniu jednokierunkowego nakazu jazdy na tym odcinku, z kierunku ulicy Młyńskiej do ulicy 3 Maja. Według własnych obserwacji oraz uwag użytkowników dróg na wskazanym odcinku oraz sąsiednich ulicach takie rozwiązanie usprawni komunikację” – przedstawił swoją propozycję pan Ostapowicz.

Jak na jego interpelację zareagowali włodarze miasta? Otóż okazało się, że już wcześniej doszli oni do identycznych wniosków odnośnie reorganizacji ruchu na wyżej wymienionym odcinku. Zmiany organizacji są już uzgodnione i będą wprowadzone.

„W toku prowadzonych w urzędzie analiz organizacji ruchu, po wybudowaniu ronda na ulicy Rybackiej, doszliśmy do dokładnie takiego rozwiązania, o którym mówi pan radny. Taki projekt stałej organizacji ruchu został już sporządzony, jest zaopiniowany przez Komendę Powiatowej Policji w Augustowie i zatwierdzony przez starostę. Tak że taka dokładnie organizacja będzie funkcjonowała po zakończeniu inwestycji” – poinformowała kierownik Wydziału Inwestycji, pani Magdalena Sokołowska.

2 komentarzy

  • Link do komentarza erg środa, 11 marzec 2020 08:56 napisane przez erg

    Wszystkie ulice powinny być jednokierunkowe.

  • Link do komentarza Nick niedziela, 08 marzec 2020 12:07 napisane przez Nick

    Warto też dodać, że pozostałe odcinki ul. Kilińskiego również będą jednokierunkowe. Odcinek od Młyńskiej do Sienkiewicza w kierunku ul. Sienkiewicza, zaś odcinek od Sienkiewicza do Rybackiej - w kierunku ul. Rybackiej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot