• 1
  • 2
  • 3
sobota, 07 marzec 2020 13:07

Mieszkańcy Lipowca narzekają na brak koszy

Napisane przez KR

Mieszkańcy Lipowca sygnalizują problem ze śmieciami na leśnych trasach spacerowych oraz rowerowych w tej dzielnicy. Przede wszystkim chodzi tu o brak koszy na śmieci. Ludzie, nie mając jak pozbyć się odpadków, rzucają je na ziemię, a to sprawia, że przy trasach tworzy bałagan. W związku z zaistniałą sytuacją, mieszkańcy Lipowca chcą spotkania z właścicielami lub administratorami gruntów, przez które przebiegają leśne trasy spacerowe i rowerowe. Na ostatniej sesji rady miasta wspominała o tym radna Izabela Agnieszka Piasecka.

 

Uczestniczyłam w spotkaniu mieszkańców Lipowca w związku z planowanymi zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego i dostałam prośbę, żeby przekazać dzisiaj, aby złożyć wniosek o zainicjowanie spotkania z właścicielami lub administratorami gruntów, przez które przebiegają leśne trasy spacerowe i rowerowe” – powiedziała radna Piasecka.

Mieszkańcy zwracają uwagę na duży bałagan, na śmieci, ale wskazują, że przyczyną może być brak koszy przy tych trasach. I dobrze by było na takim spotkaniu w jakiś sposób efektywnie zadziałać, żeby takie kosze jednak się pojawiły” – kontynuowała radna.

Czy istnieje szansa, że dzielnica Lipowiec stanie się czystsza i wolna od zaśmiecających ścieżki odpadów? W tym temacie zabrał głos zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.

Do pana burmistrza również trafiły uwagi dotyczące zwłaszcza nieporządku i problemu ze śmieciami na ulicy Turystycznej, ale też na tych ścieżkach, o których pani wspomniała. Być może takie spotkanie byłoby wskazane i pomogłoby znaleźć rozwiązanie. Natomiast tutaj też będziemy kierowali pewną sugestię do pana starosty i prośbę o wsparcie, jeśli chodzi o montaż chociażby koszy na ulicy Turystycznej, gdzie tych koszy praktycznie nie ma i śmieci bardzo często przy ścieżce rowerowej lądują gdzieś tam na trawniku” – przyznał zastępca.

O tym, czy na Lipowcu zapanuje ład i porządek zapewne dowiemy się dopiero za jakiś czas. Na razie pozostaje tylko cierpliwie czekać.

1 komentarz

  • Link do komentarza Jacek sobota, 07 marzec 2020 22:20 napisane przez Jacek

    Augustow to tylko Lipowiec? Non stop o Lipowcu jest mowa co tam trzeba zrobic...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot