• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 08 marzec 2020 11:36

Nietrzeźwy bez uprawnień jechał ciągnikiem z przyczepą

Napisane przez RED
Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Dzielnicowi na terenie gminy Kalinowo zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy z przyczepą. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie miał natomiast uprawnień do kierowania, ani ważnych badań technicznych. Teraz 27-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Dzielnicowi z Kalinowa podczas działań w swoim rejonie służbowym zauważyli nienaturalnie poruszający się ciągnik rolniczy z przyczepą. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy 26-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. Policjanci ustalili także, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych.

Niestety żaden z tych aspektów nie skłonił kierowcy do refleksji nad bezpieczeństwem i powstrzymania się od jazdy. Na szczęście dzielnicowi zareagowali w porę i uniemożliwili kierowcy dalszą podróż.

Zgodnie za kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 Źródło: elk.policja.gov.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot