• 1
  • 2
wtorek, 10 marzec 2020 11:18

Sukcesy sportowe pływaków z SP nr 3

Napisane przez HP

8 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozgrane zostały półfinały wojewódzkie w pływaniu Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyły dzieci z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego, m. Suwałki.

 

Drużynę reprezentującą Szkołę Podstawową nr 3 w Augustowie w rocznikach dzieci 2007 i młodsze stanowili uczniowie klas sportowych o profilu pływanie. Natomiast drużyna młodzieży w znacznej większości składała się z byłych już uczniów klasy sportowej o profilu pływanie.

Zawodnicy, którzy wywalczyli bardzo wysokie miejsca oraz zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego Igrzysk Dzieci to:

I miejsce chłopców w sztafecie 6x25 ( Biernacki Dawid, Chilicki Bartosz, Krzywicki Kacper, Olszewski Michał, Sotko Jakub, Bujnowski Bartosz)
III miejsce dziewcząt w sztafecie 6x25 (Oliwia Daniszewska, Wasilewska Wiktoria, Skowrońska Natalia, Barbara Dybacka, Paszkiewicz Nikola, Kotarska Maria)
I miejsce Oliwia Daniszewska- 50 metrów stylem klasycznym
III miejsce Biernacki Dawid, Kotarska Maria- 50 metrów stylem dowolnym
III miejsce Wasilewska Wiktoria- 50 metrów stylem grzbietowym
W ogólnej klasyfikacji szkół w Igrzyskach dzieci SP3 chłopcy zajęli I miejsce natomiast dziewczęta II miejsce.
Pozostali zawodnicy, którzy przyczynili się do sukcesu to: Stankiewicz Dawid, Karpińska Julia, Michał Łoboda, Wiżynis Aleksandra, Muklewicz Paweł, Wysocki Bartosz.

zaś Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

II miejsce dziewcząt w sztafecie 6x50 (Kinga Wachowiak, Aleksandra Dobrzyniewicz, Klaudia Dobrowolska, Justyna Wnukowska, Wiktoria Wielgat, Julia Wawiorko)

II miejsce chłopców w sztafecie 6x50 ( Łukasz Harasim, Kacper Siemianowicz, Dominik Krzyżewski, Szymon Choroszewski, Michał Gąsiewski, Miłosz Zagórski)

III miejsce – Wiktoria Wielgat – 50m stylem grzbietowym
II miejsce – Miłosz Zagórski -50m stylem grzbietowym
II miejsce - Dominik Krzyżewski – 50m stylem klasycznym
III miejsce - Szymon Choroszewski – 50m stylem klasycznym
Pozostali zawodnicy, którzy zdobyli punkty drużynie to: Magdalena Skupska, Paweł Bieliński, Damian Oleksy i Bartosz Olszewski.


Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Trenerami sukcesów zawodników, uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 byli: Rafał Jeruć , Dorota Dunaj- Kozłowska, Halina Poźniakowska.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek