• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 10 marzec 2020 18:53

Doświetlenie ulicy Wojska Polskiego i podziękowania

Napisała

Wątpliwości co do finansowania montażu dodatkowego oświetlenia na ulicy Wojska Polskiego w Augustowie zostały całkowicie rozwiane na ostatniej sesji rady miejskiej, która odbyła się dnia 3 marca. Jak się bowiem okazało, nie wszyscy mieli w tej kwestii takie same informacje. Kto tak naprawdę będzie musiał wyłożyć środki na doświetlenie?

„Chciałabym podziękować panu staroście, który, pomimo że finansowanie oświetlenia znajdującego się na terenie dróg i ulic gminy jest zadaniem naszym, ale pan starosta zobowiązał się do wykonania doświetlenia wszystkich przejść w ciągu ulicy powiatowej Wojska Polskiego i również wykonanie dodatkowych lamp oświetleniowych przy przejściach dla pieszych po wschodniej stronie ulicy oraz wykonanie oznakowania aktywnego dwóch przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicą Norwida i ulicą Mickiewicza w miejscach, w których ulica Wojska Polskiego posiada trzy pasy ruchu” – dziękowała radna Izabela Agnieszka Piasecka.

Radna bardzo szybko została jednak poprawiona przez Filipa Chodkiewicza, zastępcę burmistrza.

„Chciałbym tylko zauważyć, że wniosek pana starosty, czy też zarządu powiatu, o finansowanie tego działania był warunkowany między innymi wsparciem finansowym ze strony miasta, które to Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk zadeklarował. Więc będziemy proponowali, aby miasto połowę wkładu własnego w tym przedsięwzięciu sfinansowało. Tak więc bardzo dziękujemy panu staroście, owszem, że przyjął naszą propozycję, że będziemy współfinansować doświetlenie na powiatowej ulicy” – poinformował zgromadzonych radnych zastępca burmistrza.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 06 wrzesień 2020 00:20 napisane przez Mieszkaniec

  I gdzie to doświetlenie ulicy na Wojska Polskiego?Miało być parę lamp a tu nie ma nic.Widać w mieście tylko na obietnicach się kończy. BRAWO URZĘDNICY.

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 22 czerwiec 2020 19:49 napisane przez Mieszkaniec

  Ciekawe czy do końca roku ktoś szpetna rurę z wyremontowanej ulicy wymieni na normalną lampę?Pozdrawiam wszystkie kompetentne osoby...

 • Link do komentarza Tomek czwartek, 04 czerwiec 2020 21:53 napisane przez Tomek

  I nadal efektu nie ma postawienia lampy na Wojska Polskiego gdzie wystaje tylko szpetna rura.Cóż, może do początku sezonu się doczekamy.A co doświetlenia. Jak zwykle obietnice..

 • Link do komentarza Tomek czwartek, 21 maj 2020 18:09 napisane przez Tomek

  Ciekawe kiedy doczekamy się tego dodatkowego oświetlenia które miało być obiecane.O uszkodzonej jednej lampy której nadal nie ma a wystaje tylko rura nadal chyba miasto zapomniało. Wstyd.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 01 maj 2020 11:12 napisane przez Mieszkaniec

  I jednej lampki nie ma.Wystaje tylko rura.Ciekawe do kiedy taki widok będzie. Cóż i debata o doświetlenie zamilkła? Ale o obiecane lampy dalej będziemy się upominać. Chyba ze na radzie żartowali. .

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 15 marzec 2020 18:28 napisane przez Mieszkaniec

  Przez wirusa chyba dodatkowe oświetlenie się opóźni. .Ale do grudnia jeszcze daleko..Także poczekamy..

 • Link do komentarza gdu czwartek, 12 marzec 2020 16:44 napisane przez gdu

  Oświetlenie skopane, malowane pasy skopane, baza kajakarzy skopana, azbest skopany, strefa parkowania skopana. Już dość tych fantastycznych skukcesów, bo całkiem nas zaorają!

 • Link do komentarza Kryś czwartek, 12 marzec 2020 10:08 napisane przez Kryś

  Oznakowania na oddanej w listopadzie ulicy też już mało widoczne , dlaczego. Brak dobrych farb czy firma, która malowała nie stała na wysokości zadania ale pieniądze wzięte za usługę. Powodzenia przy następnych wielkich przemian w naszym mieście ( budynek dla kajakarzy itp. ).

 • Link do komentarza wef środa, 11 marzec 2020 08:41 napisane przez wef

  Były wstęgi, przemówienia i medale? Były. A jednak coś jest nie tak. To czy decydenci dostali "po premii"? Zapewne nie!

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 10 marzec 2020 20:27 napisane przez Mieszkaniec

  Może wreszcie ulica główna będzie bardziej doświetlona
  oraz będzie bardziej bezpiecznie po drugiej stronie chodnika gdyż tamta strona wzdłuż ulicy jest średnio widoczna dla ludzi.W innych miastach zawsze po dwóch stronach są montowane latarnie a tu chyba projektant nie jest mieszkańcem i według niego parę lampek było wystarczające. Albo się robi wszystko robi się by wizualnie było na lata ,mieszkańców oraz turystów .A tu chyba więcej kłótni i przepychanek u radnych w mieście niż by było bezpiecznie oraz widniej. .Cóż pewnie pusta kasa..Jak to w Augustowie. .

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot