• 1
 • 2
 • 3
środa, 11 marzec 2020 10:13

Koronawirus zawiesza zajęcia w augustowskich szkołach, zamyka basen i instytucje kultury

Napisane przez RED

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk zarekomendował dyrektorom augustowskich szkół podjęcie pilnej decyzji o zawieszeniu zajęć od 12 marca 2020 do końca miesiąca. Zdecydował również o zamknięciu od jutra miejskiego basenu, żłobka oraz placówek kultury.

 

- W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo. Napływające z instytucji państwowych informacje nie pozostawiają wątpliwości. Musimy zastosować wszelkie możliwe rozwiązania dla spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa. Im szybciej ograniczymy skupiska ludzi, tym wolniej będzie postępowało zarażanie kolejnych osób – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Burmistrz zwołał również w trybie pilnym posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie odbędzie się dziś o godzinie 13. Możliwe, że zapadną na nim kolejne decyzje o charakterze zarządzania kryzysowego.

- W obecnej sytuacji musimy postępować spokojnie i odpowiedzialnie. Analiza sytuacji w Polsce i innych krajach pokazuje jasno, że swój wysiłek musimy kierować na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Zwołałem posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i podjąłem decyzję o rekomendacji dotyczącej zawieszenia pracy naszych placówek.

Jak dodał Zastępca Burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz:

- Apelujemy do wszystkich o ograniczenie spotkań i narzucenie sobie najwyższej troski o higienę. Z pozoru proste i codzienne czynności mogą być bardzo cenne. Pamiętajmy, że zobowiązuje nas przede wszystkim troska o innych. Zwłaszcza o osoby starsze i samotne, które objęte są największym ryzykiem. Zarażenia w Polsce postępują. To jednak od nas zależy, jak duże będzie tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach i na basenie pozwoli zmniejszyć ryzyko, któremu podlegamy wszyscy.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zaapelował do wszystkich wójtów i burmistrzów o podjęcie podobnych działań:

- Apeluję do moich kolegów samorządowców o podjęcie podobnych działań. Im szerzej będziemy reagować, tym lepsze efekty osiągniemy. Mam nadzieję, że zajęcia zawieszą również szkoły powiatowe funkcjonujące na terenie Augustowa. Zwrócę się z taką sugestią do Pana Starosty. Apeluję też do sąsiednich gmin o przygotowanie środków z zakresu zarządzania kryzysowego i przygotowanie się do wspólnych pilnych zakupów, które mogą wspomóc profilaktykę i sprawność działania naszego szpitala. Będę również rozmawiał z Panem Starostą w sprawie przyspieszenia spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Burmistrz zapowiedział kolejne komunikaty po spotkaniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego na godzinę 13.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Anastazja środa, 11 marzec 2020 22:27 napisane przez Anastazja

  Sklepy czemu nikt nie mysli o sklepach gdzie pracują osoby sklepy powinny być tez zamknięte dla bezpieczeństwa w szczególności osiedlowe gdzie są zbiorowiska osób

 • Link do komentarza Ja środa, 11 marzec 2020 20:44 napisane przez Ja

  Brawo Panie Burmistrzu! Bardzo mądra i odpowiedzialna decyzja.

 • Link do komentarza Franek środa, 11 marzec 2020 15:25 napisane przez Franek

  starosto! już wszyscy co są nad tobą decyzję podjęli! już nie trzeba myśleć i główkować! podejmij też jakąś decyzję!!!!

 • Link do komentarza jamin środa, 11 marzec 2020 10:23 napisane przez jamin

  Bardzo dobra decyzja!
  Nie powtórzmy blędów z Włoch

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot