• 1
  • 2
  • 3
środa, 11 marzec 2020 15:00

Remont trasy Augustów – Ogrodniki pod znakiem zapytania

Napisała

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła nową decyzję w sprawie przebudowy drogi na odcinku Augustów – Ogrodniki. Powodem był wariant zaproponowany przez burmistrza Augustowa.

Przetarg na remont odcinka trasy Augustów – Ogrodniki, decyzją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, został unieważniony. Rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski powiedział, że było to spowodowane propozycją przedstawioną przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka. Przyznał, że po rozpatrzeniu wariantu burmistrza, GDDKiA doszła do wniosku, że dotychczasowe plany nie leżały w interesie publicznym.

Wariant przebiegu trasy zaproponowany przez augustowskiego burmistrza zakłada rozpoczęcie obwodnicy w miejscowości Zielone, zaś jej zakończenie w Dalnym Lesie. Według takiego planu tiry nie musiałyby przejeżdżać przez Augustów.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy GDDKiA wznowi działania w kwestii modernizacji trasy Augustów – Ogrodniki. Musi bowiem nastąpić zmiana harmonogramu inwestycji, a wszystkie warianty muszą zostać rozpatrzone. GDDKiA przewiduje, że może zająć to nawet rok. 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot