• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 12 marzec 2020 12:46

Koronawirus. Najnowsze informacje dotyczące woj. podlaskiego

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmienia się w bardzo dynamiczny sposób. Postanowiliśmy dowiedzieć się jak przedstawia się ona na chwilę obecną w województwie podlaskim.

Z rozmowy z panią Anną Dzierszko, rzecznikiem prasowym wojewody podlaskiego, dowiedzieliśmy się, że na dzień dzisiejszy liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosi 354, 5 osób jest objętych kwarantanną, zaś 2 osoby są poddane hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia.

„Na terenie województwa podlaskiego na dzień dzisiejszy nie odnotowaliśmy żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Od osób podejrzanych o zarażenie pobrano do tej pory 53 próbek” – poinformowała nas pani Dzierszko.

„W związku z koronawirusem wnikliwie obserwujemy sytuację w województwie. Organizujemy konferencje oraz na bieżąco uzupełniamy dane na profilu Facebook oraz na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zachęcamy do odwiedzania tych stron, ponieważ są one na bieżąco aktualizowane i znajdują się na nich niezbędne informacje” – powiedziała pani rzecznik.

Dane znajdujące się na Facebooku Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wyraźnie przedstawiają dynamikę sytuacji. O godzinie 9:00 liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym wynosiła 316 (38 mniej niż kilka godzin później), ilość osób objętych kwarantanną wzrosła o 1, zaś osób hospitalizowanych nie było wcale.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot