• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 12 marzec 2020 17:00

Augustów wprowadza restrykcje

Napisane przez RED

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołanych zostało wiele wydarzeń oraz zamkniętych wiele placówek. Jak sytuacja przedstawia się na chwilę obecną w Augustowie?

Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesiło zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych. Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podjął decyzję o przełożeniu zaplanowanego na 14 marca spotkania z mieszkańcami na Kaczym Dołku na inny termin. O nowym terminie konsultacji mieszkańcy mają być poinformowani.

Burmistrz zdecydował również o zamknięciu miejskiego basenu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie, w związku z wytycznymi Burmistrza Miasta Augustowa,  od dnia 12 marca 2020 r. będzie zamknięta do odwołania. Nie odbędą się także wydarzenia zaplanowane w tej placówce. Biblioteka informuje, że termin zwrotu książek będzie automatycznie przedłużony o 30 dni.

Nadleśnictwo Augustów odwołało wszelkie organizowane przez siebie wydarzenia i zajęcia edukacyjne, zaś wszystkich interesantów prosi o załatwianie spraw mailowo lub telefonicznie.

Wodociągi i Kanalizacje Miejskie w Augustowie wniosły apel o ograniczenie wizyt w WiKM od dnia 12 marca 2020 r. do 26 marca 2020 r. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa ciągłości w dostawie wody mieszkańcom Miasta Gminy Augustów. Spółka zwraca się z apelem o załatwianie wszystkich pilnych spaw telefonicznie lub mailowo. Do dnia 26 marca zamknięta będzie również kasa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Giga w Augustowie także zaapelowało do mieszkańców miasta, aby ograniczali osobiste wizyty w siedzibie spółki do niezbędnego minimum, a wszelkie sprawy związane z awariami i uwagami dotyczącymi funkcjonowania systemu ciepłowniczego zgłaszali telefonicznie. Do dnia 26 marca zamknięte będą również kasy.

Policja zawiadamia, że aby poinformować o zdarzeniu, nie ma konieczności osobistych wizyt w jednostkach. Do dyspozycji są numery telefonów poszczególnych jednostek Policji oraz, w przypadku zgłoszeń alarmowych, numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Apel do mieszkańców wystosowało również Starostwo Powiatowe w Augustowie. Informuje, aby ograniczać osobiste wizyty tylko do spraw najpilniejszych i najbardziej koniecznych. Wszystkie inne kwestie, w miarę możliwości należy załatwiać poprzez kontakt telefoniczny lub w formie elektronicznej.

Ważnym jest, aby w zaistniałej sytuacji, kiedy zarażenia w Polsce postępują, ograniczać spotkania i narzucać sobie najwyższą troskę o higienę. Bowiem to głównie od nas samych zależy, jak duże będzie tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 marzec 2020 09:32 napisane przez Mieszkaniec

    A co ze Ślepskiem ?Także jest skupisko ludzi i wątpię że latanie w rękawiczkach i pryskanie jakimiś specyfikami cos pomoże. .

  • Link do komentarza Bat piątek, 13 marzec 2020 19:34 napisane przez Bat

    A co z Batem tyle tam ludzi pracuje

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot