• 1
  • 2
  • 3
sobota, 14 marzec 2020 20:03

Nowi członkowie augustowskiego stada żubrów

Napisane przez AS
Fot. Nadleśnictwo Augustów Fot. Nadleśnictwo Augustów

Stado żubrów w Puszczy Augustowskiej zwiększyło się o Karotkę , Podpuchę, Posesję II i Podróżnika.

 

 12 marca 2020 roku zostały przywiezione do zagrody aklimatyzacyjnej w Nadleśnictwie Augustów  kolejne żubry: 1 krowa z Puszczy Białowieskiej ( Karotka), 2 krowy  ( Podpucha i Posesja II) i jeden byk (Podróżnik) z Kiermus. Żubry pozostaną w zagrodzie około trzech tygodni i następnie zostaną wypuszczone na wolność. Mamy nadzieję, że szybko połączą się z wolnożyjącym stadem w Puszczy Augustowskiej.

 Na dzień dzisiejszy  augustowskie stado liczy już trzynaście osobników. Spodziewamy się wycieleń, ale ile młodych osobników nam przybędzie przekonamy się w okresie późniejszym. Puszcza Augustowska przywitała żubry pierwszą tegoroczną burzą z piorunami i obfitymi opadami deszczu z gradem. Leśnicy przygotowali natomiast "tort powitalny" w postaci ściętych osik, kiszonki i pełnych koryt z gniecionym owsem.

 

Adam Sieńko

Zdjęcia : Adam Sieńko, Adam Kolator

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot