• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 marzec 2020 11:08

Koronawirus. Policja ostrzega przed oszustami

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Wiele nieuczciwych osób zaczęło żerować na epidemii koronawirusa. Takie osoby działają m.in. w Internecie i bogacą się dzięki oszukiwaniu ludzi. Czego dokładnie dotyczy ten problem?

Oszuści próbują wzbogacić się na epidemii, sprzedając w sieci środki, które rzekomo potrafią zwalczyć koronawirusa. Podszywają się również pod instytucje i organizacje, których celem jest zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem.

Pomysły oszustów są naprawdę wyszukane. Oferują oni m.in. amulety oraz herbatki chroniące przed zachorowaniem oraz uzdrawiające osoby chore. Podszywają się także pod Służby Sanitarne, Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Policja apeluje więc, aby nie dać się nabrać na tego typu oszustwa. Nie kupować w Internecie cudownie uzdrawiających specyfików oraz uważać, aby nie wpuszczać oszustów podających się za służbę zdrowia do domów, a wszelkie tego typu incydenty zgłaszać na policję.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot