• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 marzec 2020 15:00

Przerwa w nauce zostanie wydłużona?

Napisała

Minister Edukacji Narodowej wypowiedział się na temat szkolnictwa w kontekście trwającej pandemii koronawirusa. Obecnie działalność placówek oświatowych jest zawieszona do 25 marca. Czy istnieje prawdopodobieństwo przedłużenia tej przerwy?

Według Dariusza Piontkowskiego, Ministra Edukacji Narodowej, żłobki, przedszkola, szkoły oraz uczelnie mogą pozostać zamknięte przez dłuższy okres czasu. W tej chwili wszelkie zajęcia są odwołane do dnia 25 marca, jednak minister zapowiada, że istnieje prawdopodobieństwo wydłużenia tego terminu do świąt wielkanocnych. Przerwa w nauce trwałaby zatem do 14 kwietnia. Takie rozwiązanie może zostać wprowadzone ze względu na zbliżający się szczyt epidemii koronawirusa w naszym kraju, którego wystąpienie jest przewidywane za około 2 – 3 tygodnie.

„Bardzo prawdopodobne, jeśli tak będzie, że kolejnym momentem, do którego przedłużymy okres zamknięcia szkół będą Święta Wielkanocne” – powiedział Dariusz Piontkowski.

Nic nie jest jednak przesądzone. O tym, czy przerwa w nauce zostanie wydłużona, zadecyduje rozwój sytuacji dotyczącej koronawirusa w Polsce.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot