• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 marzec 2020 19:00

Czy w podlaskim powstaną drogowe punkty kontroli przeciw koronawirusowi?

Napisała

 Pomysł utworzenia w województwie podlaskim drogowych punktów badania pacjentów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 wpadł radny sejmiku Karol Pilecki. Miałyby się one znajdować w trzech podlaskich miastach.

Drogowe punkty kontroli to, zdaniem radnego Pileckiego (PO), dobry sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Miałoby to także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród pacjentów oraz wśród personelu medycznego.

W takim drogowym punkcie kontroli mieliby znaleźć się odpowiednio wyposażeni lekarze oraz pielęgniarki, którzy spisywaliby dane pacjentów, pobierali od nich wymaz i zaraz po wykonaniu testu przesyłali wyniki na wskazany adres mailowy lub pocztowy. Do wykonania takich testów drogowych miałyby być kierowane osoby, które mają symptomy choroby oraz te, które wróciły z Włoch czy Chin lub miały styczność z zainfekowanymi pacjentami.

Radny Pilecki proponuje, aby tego typu punkty były usytuowane w co najmniej trzech największych miastach w województwie podlaskim. Zdaniem radnego miałby to być Białystok, Łomża oraz Suwałki.

1 komentarz

  • Link do komentarza weg wtorek, 17 marzec 2020 19:59 napisane przez weg

    A Białystok dziś uruchomił laboratorium z mocą przerobową 50 testów na dobę. Hmmmm. Gdyby laboratoria były w każdym z tych miast to może by to miało sens.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot