• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 marzec 2020 22:09

Pierwszy potwierdzony przypadek wystąpienia COVID–19 w województwie podlaskim

Napisane przez RED
Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o pierwszym potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w województwie podlaskim.

 

 To mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany. Rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego. Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjenta. 

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot