• 1
  • 2
  • 3
środa, 18 marzec 2020 13:29

Augustowscy policjanci sprawdzają osoby objęte kwarantanną

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci także sprawdzają osoby objęte kwarantanną. To zawsze umundurowani policjanci. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną.

Augustowscy dzielnicowi, sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze. Policjanci nie mają z tymi osobami bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domu, czy mieszkania. Funkcjonariusze w miarę możliwości kontaktują się telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Potwierdzają, że dana osoba jest w domu i pytają, czy potrzebuje pomocy lub wsparcia. Każdy patrol to umundurowani funkcjonariusze, którzy posiadają na wyposażeniu pakiet sanitarny.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot