• 1
 • 2
środa, 18 marzec 2020 20:43

TIR-y będą przejeżdżać przez Augustów

Napisała

Z powodu ogromnych korków, które tworzyły się w Budzisku, GDDKiA podjęła decyzję o otwarciu przejścia granicznego w Ogrodnikach. Będą tamtędy przejeżdżać TIR-y, które następnie trafią na ulice Augustowa.

17 marca Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i Autostrad zadecydowała o otwarciu dla ciężarówek przejścia granicznego w Ogrodnikach. Ma to spowodować zmniejszenie ruchu na przejściu granicznym w Budzisku, na którym kierowcy przez wiele godzin muszą czekać w kilkukilometrowych korkach na wjazd do Polski.

"Na granicy polsko-litewskiej dodatkowo można przekroczyć granicę na przejściu drogowym w Ogrodnikach. Odbywa się tam zarówno ruch osobowy, jak i towarowy z ograniczeniem do 7,5 tony masy całkowitej pojazdów. Czasowo zezwolono wjeżdżać do Polski pojazdami o masie przekraczającej 7,5 tony" - możemy przeczytać na stronie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Trasa przebiegająca przez Ogrodniki przecina Augustów, dlatego TIR-y będą przejeżdżały przez miasto. Już dziś było to widoczne na drogach.

Decyzja o otwarciu granicy w Ogrodnikach jest tymczasowa.

5 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkanka Augustowa piątek, 20 marzec 2020 18:46 napisane przez mieszkanka Augustowa

  Daj Boże im wszystkim dojechać szczęśliwie do celu pozdrawiam wszystkie słuzby ,które tak ofiarnie pracują z narażeniem zdrowia dla korzyśći nas wszystkich, podzielam zdanie Pana Jana a by ułatwić przejazd przez nasze miasto tym kierowcom.

 • Link do komentarza Ja czwartek, 19 marzec 2020 20:10 napisane przez Ja

  Będzie przejście czynne tylko do końca 19 marca. I po problemie.

 • Link do komentarza Rafaleczek56 czwartek, 19 marzec 2020 11:20 napisane przez Rafaleczek56

  Jeśli jesteś zdrowy to ten wirus to nic strasznego. Nie popadadajcie w Taka paranoje i tak większość przejdzie to bezobjawowo. Ktoś i tak skorzysta ze te osoby co ledwo żyją szybciej wypadną z obiegu. W Niemczech wiekszosc ma ten wirus widać to ale nic z tym się nie robi w większym stopniu tego znaczenia. Jestem tutaj. wiem co pisze. Mediom wierzyć nie wolno. Wielka Brytania wie co robi.

 • Link do komentarza Lukas czwartek, 19 marzec 2020 10:25 napisane przez Lukas

  Zgadzam się z Tobą Jan. Brawo za świadomość. Mają teraz trudną a sytuację bo stoją w korkach po kilka-kilkanaście godzin przesuwając się nie znacznie. Bądźmy wyrozumiali w tej sytuacji ?

 • Link do komentarza Jan środa, 18 marzec 2020 22:45 napisane przez Jan

  Widziałem dzisiaj po południu kolejkę tirów na światłach w naszym mieście od strony Ogrodnik. Spokojnie, cierpliwie, w zadumie nad obecną sytuacją jadą. Jadą by przywieźć nam to czego potrzebujemy do życia. Jadą w miejsca gdzie wielu z nas ze strachu nie pojechało by. Oni jadą bo tak trzeba i to wiedzą. Nie psioczmy na Nich. Dziękujemy wielu innym którzy z poświęceniem pracują dla naszego dobra i zdrowia. A tym kierowcom kto dziękuje? Podziękujmy dla nich. Ułatwiajmy im przejazdy naszymi ulicami. Tak teraz trzeba. Ja życzę im zdrowia i szerokości na drodze. Pozdrawiam.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek