• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 19 marzec 2020 20:30

Wigierski Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie literackim

Napisane przez AK

Dziesięć stron, 1800 znaków i ściśle określone pierwsze zdanie – Wigierski Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie literackim. Prace można nadsyłać do 15. 04. 2020r.

 

 Organizatorzy proponują napisanie opowiadania o objętości 10 stron znormalizowanego maszynopisu (1800 znaków na stronie) w języku polskim. Kanwą ma być przyroda wigierska.

Opowiadanie ma być przesłane, wraz z podpisanymi skanami oświadczeń oraz informacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych, w terminie do 15 kwietnia 2020 w formie pliku PDF na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pierwsze zdanie opowiadania ma zaczynać się od słów:

„LAS PORASTAJĄCY WYSOKI BRZEG OPATULAŁ W TYM MIEJSCU JEZIORO JAK WIELKA WILGOTNA ŁAPA…”
lub
„POWIERZCHNIA JEZIORA BŁYSZCZAŁA JAK WIELKIE WENECKIE LUSTRO…”
 lub
„W ODDALI COŚ JAKBY TRZASNĘŁO…”
 
Uczestnik konkursu może przesłać na konkurs jedno, dwa lub trzy opowiadania. Początek każdego z przesłanych opowiadań ma zaczynać się od podanego zadania. Może być to jedno to samo zdanie lub trzy różne zdania.  

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 20 kwietnia 2019 r. na stronie Wigierskiego Parku Narodowego (www.wigry.org.pl ).

Komisja powołana przez Wigierski Park Narodowy pod okiem specjalistów oceni prace pod względem literackim i wytypuje najlepsze spośród nich.

 Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Teksty zostaną opublikowane przez Wigierski Park Narodowy.
 
źródło: Wigierski Park Narodowy / Wrota Podlasia
oprac. Aneta Kursa

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek