• 1
 • 2
 • 3
piątek, 20 marzec 2020 19:46

Premier ogłosił stan epidemii

Napisała
pixabay.com pixabay.com

„Wprowadzamy na terenie Polski stan epidemii” – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się dnia 20 marca. Jakie zaostrzenia w związku z tym czekają Polaków?

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce premier przedłużył decyzję dotyczącą zamknięcia placówek szkolnych do świąt wielkanocnych, zaostrzył także kary za złamanie obowiązku kwarantanny. Do tej pory było to 5 tysięcy złotych, w tej chwili jest to 30 tysięcy złotych. W celu kontrolowania osób pozostających w kwarantannie wdrożony został również mechanizm śledzenia, czy każda osoba pozostaje pod adresem, który zadeklarowała.

Zaostrzenie rygoru epidemicznego dało ministrowi zdrowia całkiem nowe uprawnienia. Będzie on mógł zadecydować m.in. o ograniczeniu poruszania się w specjalnie wyznaczonych strefach, wyznaczać rolę personelu służb państwowych w zwalczaniu epidemii, zamykać zakłady pracy, ustanawiać obowiązkowe procedury sanitarne lub obowiązkowe szczepienia, jak również będzie miał prawo nakazać udostępnianie nieruchomości i pojazdów służbom zwalczającym epidemię. Wprowadzenie stanu epidemii oznacza również możliwość ustanowienia tzw. strefy zero, którą mogą być miasta lub wyznaczone przez ministra regiony.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Bbb sobota, 21 marzec 2020 19:43 napisane przez Bbb

  Pracowniku BAT a kto u was jest chory ze zarażacie się jeden od drugiego?

 • Link do komentarza JKD sobota, 21 marzec 2020 06:46 napisane przez JKD

  Dla elyty z biura jesteście plebsem oni wami gardzą to fakt

 • Link do komentarza Ślepsk- największa stocznia yahtowa w Polsce piątek, 20 marzec 2020 22:51 napisane przez Ślepsk- największa stocznia yahtowa w Polsce

  Myślę, że tak dużą i dobrze działającą firmę stać, żeby przymknąc na 2 tyg chociaż. Nawet stocznia "Mirage" ogłosiła, że "woli zapobiegać, niż leczyć".
  Państwo wprowadza regulacje- Szanowne szefostwo, czas podjąć decyzję.

 • Link do komentarza Pracuje w kolporacji piątek, 20 marzec 2020 22:47 napisane przez Pracuje w kolporacji

  Duże firmy powinne na jakiś czas się zamknąć, też pracuje w BAT i już ludzie się boją sobie ręki podawać, czyli już jest strach. Takie firmy które zarabiają miliardy powinny wstrzymać produkcję, padma suwałki na dwa miesiące już ogłosiła zamknięcie. Tu nikt nie chce urlopu, tylko chce być zdrowy i mieć siłę wydawać pieniądze

 • Link do komentarza Pracownik BAT piątek, 20 marzec 2020 20:01 napisane przez Pracownik BAT

  Dlaczego BAT w dalszym ciagu jest otwarty, ludzie musza chodzic do pracy zarazaja sie jeden od drugiego? Dlaczego wladze nie ogranicza produkcij tylko biura moga dbac o swoje bezpieczenstwo. Dlaczego produkcja musi chorowac?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot